Praca dla inżyniera od zaraz: w Polsce brakuje 15 do 20 tys. specjalistów

Jak podkreśla Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering firmy walczą o najlepszych przede wszystkim pokazując, że są dobrymi pracodawcami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla inżyniera od zaraz: w Polsce brakuje 15 do 20 tys. specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

9 paź 2015 10:39


- To nowoczesne i ciekawe projekty są kuszące dla inżynierów - mówi Tomasz Szpikowski.

- Oprócz wynagrodzenia i bonusów pracodawcy muszą pokazać, że inżynier który zmienia pracę i startuje z nowym pracodawcą ma szansę rozwijać się w lepszych warunkach z nowymi technologiami - dodaje.

Więcej w wideo poniżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Inżynier elektrotechniki i produkcji 2016-04-15 12:19:46

Ja mam dwa fakultety techniczne, tj. elektrotechniki ze specjalnością energetyki oraz inżynierii produkcji, i od dwóch lat po studiach ciężko jest mi znaleźć stałe zatrudnienie nie tylko w zawodzie wyuczonym, ale i pokrewnym. Wiele ofert pracy jest oderwana od ziemi, bo poszukują inżynierów od kierunków nie występujących na politechnikach. Nie ma nigdzie kierunku "inżynieria jakości", a na pewno tam gdzie studiowałem. Wiele kierunków nie ma drugiego stopnia. Te oferty pracy pisane są przez jakiś typów oderwanych od świata, i tyle. Jeden debil poszukiwał inżyniera z wykształceniem minimum średnim? Średnim, to technik, a nie inżynier! Oni sobie robią jaja z ludźmi po politechnice. Lekarze to podaj larum podejmą, że nie mają pracy, albo zarabiają za mało, a inżynierowie wcale nie mają łatwiejszych studiów od medyków, a traktuje się ich jak śmieci! Rację mają przedmówcy. Gdzie te oferty pracy?

mgr inż 2015-10-13 16:26:48

szkoda tylko, że nikt nie chce zatrudniać młodych inżynierów, większość ofert kierowana jest do osób z doświadczeniem. w taki sposób "świeżak" chętny i gotowy do pracy podejmuje ją w firmach kompletnie nie związanych z zawodem, bo tylko tam chcą go zatrudnić bez 5-letniego doświadczenia.

hej inzynier 2015-10-09 15:38:00

A gdzie można znaleźć oferty godne uwagi ?