Praca dla architekta w Polsce coraz bardziej pewna. "Jest dobry moment na rynku"

– Rynek pracy architektów jest bardzo zróżnicowany. W Polsce mamy zarówno firmy duże, molochy, które zatrudniają setki architektów, jak i firmy mniejsze, rodzinne – mówi Agnieszka Kaczmarska, architekt i prezes SARP Katowice.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla architekta w Polsce coraz bardziej pewna. "Jest dobry moment na rynku"

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

18 lut 2016 7:38


Według szefowej katowickiego oddziału stowarzyszenia zawodowego architektów Agnieszki Kaczmarskiej, obecnie sytuacja na rynku pracy architektów jest dobra. – Po pewnej recesji odnotowujemy wzrost zleceń, architekci są zadowoleni. Widzimy też, że do biur napływa mniejsza liczba CV z prośbą o zatrudnienie, więc na rynku jest coraz więcej pracy i to cieszy – mówi Kaczmarska.

Kiedyś studia architektoniczne należały do elitarnych – na roku było kilkadziesiąt osób – teraz np. tylko na Politechnice Śląskiej na roku kształci się ponad sto osób. Nie każdy, kto studiował architekturę, odnajduje się jednak później w zawodzie, który wiąże się z dużym stresem i umiejętnością pójścia na kompromis.

Czym zatem jeszcze może się zatem zajmować absolwent architektury, jeśli nie architekturą właśnie?

– Studia architektoniczne zawsze były kierunkiem, który kształtuje wrażliwość i wiedzę o sztuce. Wiele osób po tym kierunku zostaje malarzami czy muzykami – mówi Kaczmarska, a za przykład podaje zespół Pink Floyd, który został stworzony przez studentów architektury właśnie.

Całą rozmowę z Agnieszką Kaczmarską oglądajcie poniżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.