Poncyljusz: Polscy inżynierowie to mocny argument na przyszłe lata

Polscy inżynierowie, choć nie są odpowiednio przygotowani do pracy zespołowej, to jednak są bardzo cenieni na całym świecie. Paweł Poncyljusz, członek zarządu Avio Polska, widzi w nich szansę dla poprawy innowacyjności polskiej gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poncyljusz: Polscy inżynierowie to mocny argument na przyszłe lata

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

12 maj 2014 12:47


Rośnie liczba absolwentów uczelni inżynierskich i nauk ścisłych. Coraz więcej powstaje centrów badawczo-rozwojowych, a jednak Polska znajduje się w końcówce rankingu Komisji Europejskiej. Daleko nam nie tylko do liderów, ale także do średniej unijnej. Z czego to wynika?

- Mamy dzisiaj instytucje publiczne, które dysponują pieniędzmi za pomocą których można finansować innowacyjność. Pierwsze pieniądze na badania i rozwój wpłynęły na konta uczelni w ostatniej perspektywie funduszy europejskich. Aby uzyskać efekty trzeba na to kilka lat poczekać - mówi Paweł Poncyljusz, członek zarządu Avio Polska.

A jak na tle innych krajów wypada Polska, jeśli chodzi o inżynierów?

- Polscy inżynierowie są cenieni na całym świecie. Są to osoby wykształcone i kompetentne, znające swoją branżę. To, co na początku jest trudne to fakt, że inżynierowie nie są przygotowani do pracy zespołowej. Dzisiaj nowoczesne technologie nie powstają w jednym kraju, dlatego polski inżynier musi współpracować z inżynierem włoskim, amerykańskim czy japońskim - komentuje Poncyljusz. - Wiele wyzwań przed nami, ale można powiedzieć że polscy inżynierowie to mocny argument na przyszłe lata - dodaje.

Cała rozmowa PulsuHR.pl z byłym posłem i wiceministrem gospodarki, dziś menedżerem, poniżej...

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Przedsiębiorca 2014-05-13 10:39:30

Słusznie. Szkoda tylko, że mamy bezmózgich polityków, którzy tego nie pojmują i nie są w stanie nigdy pojąć i wykorzystać dla dobra Narodu. Troszczą się tylko o małżestwa homoseksualne i wspierają je, lub wymachuja drewnianą szabelką i wrzeszczą: Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, albo ze świńskim ryjem na sejmowej trybunie wymachują sztucznym penisem itp. itd. Jak tych pasożytów wypędzic z życia politycznego?

Absolwent 2014-05-13 09:54:10

Drogi Panie Poncyliusz, Pan akurat o czymś zapomiał, jest Pan jednym ze szkodników polskiej gospodarki i procesów rozwoju badań naukowych. I nic tutaj nie pomogą starania o powrót do polityki.

Ajatollah 2014-05-13 09:11:32

A Pan Poncyljusz gdzie kończył studia, że taki mądry i przygotowany? Nie powininen się wypowiadać jako niedouczony historyk po Studium Ekonomicznym. Palant i darmozjad!