Pokolenie Y jest wymagające, dlatego że oczekiwania pracodawców wobec nich są bardzo duże

– Młodzi nie są leniwi. Nie można określić leniwym kogoś, kto przez pięć lat studiów uczęszcza na zajęcia, popołudniami odbywa staż, a w weekendy zarabia na studia. Dodatkowo udziela się w organizacjach studenckich – uważa Ewelina Morawska z Adecco Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pokolenie Y jest wymagające, dlatego że oczekiwania pracodawców wobec nich są bardzo duże

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

20 lip 2015 6:33


Dlaczego zdecydowała się pani zawalczyć o posadę prezesa Adecco Poland?

Ewelina Morawska, CEO for 1 month w Adecco Poland: – O ogłoszeniu dowiedziałam się pod koniec rekrutacji. Ponieważ była to niezwykle kusząca oferta, postanowiłam wysłać swoje CV. Szansa, by móc zobaczyć działanie firmy, zwłaszcza tak dużej jak Adecco, z perspektywy CEO, nie zdarza się często. Choć przyznaję, że miałam wątpliwości, czy praca będzie tak interesująca, jak opisywano ją w ogłoszeniu.

Rzeczywistość pokrywa się z tym, co było w ogłoszeniu?

– Tak, codziennie wypełniam obowiązki prezesa. 1 lipca podpisałam kontrakt, który sprawił, że przez 31 dni jestem osobą odpowiedzialną za agencję.

Jak wygląda typowy dzień pracy CEO Adecco? Co należy do pani obowiązków?

– Nie ma czegoś takiego jak typowy dzień prezesa. Każdy dzień jest inny. Na bieżąco sprawdzam, co dzieje się w firmie, porządkuję pocztę mailową. Biorę również udział w wielu spotkaniach i wydarzeniach biznesowych. Przykładowo byłam na spotkaniu rozpoczynającym współpracę Adecco z Procter & Gamble. Inny dzień spędziłam na zebraniu ze steering team, gdzie omawialiśmy najważniejsze projekty realizowane przez Adecco.

Odwiedziłam również lokalne biura agencji – w Warszawie, Katowicach, Sosnowcu i w Gdańsku. Podczas wizyt miałam okazję porozmawiać z pracownikami zatrudnionymi na różnych stanowiskach w organizacji, m.in. z rekruterami, dyrektorami oddziałów czy dyrektorami regionów. Dzięki temu dowidziałam się, jak wygląda ich praca i jaki wpływ ma na nią CEO.

Brałam również udział w spotkaniu biznesowym organizowanym przez Polskie Forum HR, na którym prowadzona dyskusja o current state na rynku, możliwościach rozwoju i planach na przyszłość. Z kolei podczas spotkania „HR na śniadanie” mogłam skonfrontować swoją opinię na temat pokolenia Y ze zdaniem ekspertów.

No właśnie, jak pani jako przedstawiciel pokolenia Y ocenia postawę roszczeniową młodych? Czy rzeczywiście na polskim rynku pracy jest tak źle, że jedyną szansą dla nich jest emigracja?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

f 2015-07-21 10:01:27

Tak, p. Ewelina jest ,,Prezesem" i pisze notatki ze spotkania. Bujda i akcja marketingowa Adecco.

były student 2015-07-20 22:55:42

nie tylko młodzi są studentami...30 i 40 latkowie też byli studentami którzy pracowali, udzielali się i pracowali aby na te studia zarobić...pracowali po naście godzin i teraz szukają pracy jak młodzi i nie rzadko pracują na umowach śmieciowych...więc nie rozumiem dlaczego nagle zaczęto chełpić młodych w Polsce...mam przyjemność pracować z młodymi i naprawdę to ręce opadają