Kwiecień, Deloitte: Pracownicy do 35. roku życia to 80 proc. naszej kadry

– Zarządzanie młodymi jest dla nas ważnym zadaniem, jednak odpowiednia komunikacja międzypokoleniowa i wypracowywanie kompromisów zdecydowanie ułatwia ten proces – mówi Krzysztof Kwiecień, dyrektor HR w Deloitte w Polsce i Europie Środkowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kwiecień, Deloitte: Pracownicy do 35. roku życia to 80 proc. naszej kadry

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

27 maj 2014 5:54


Deloitte zatrudnia ok. 1,5 tys. pracowników. Ile osób rekrutują państwo rocznie?

Krzysztof Kwiecień, dyrektor HR w Deloitte w Polsce i Europie Środkowej: – Rocznie zatrudniamy ok. 300 osób do wszystkich działów, z czego dwie trzecie rekrutowanych to studenci i absolwenci, a jedna trzecia to kandydaci na wyższe szczeble.

Jak zatem wygląda struktura pokoleniowa w firmie?

– Ostatnio zrobiliśmy dokładną analizę struktury pokoleniowej. Podzieliliśmy zespół na trzy grupy. Pierwsza z nich to pracownicy do 35. roku życia, którzy stanowią 80 proc. kadry. Kolejny przedział wiekowy to 35 – 50 lat – ta grupa to 19 proc. załogi. Z kolei więcej niż 50 lat ma niecały procent personelu.

Deloitte rekrutuje głównie młodych. W jaki sposób docierają państwo do kandydatów?

– Podstawą komunikacji z młodymi są media społecznościowe, które trzy lata temu uznaliśmy za priorytet. Istniejemy na Facebooku i Twitterze. Prowadzimy swój blog rekrutacyjny, a także mamy swoje webinary. Pomysł się sprawdza – wielu młodych korzysta z naszych firmowych stron.

Mamy również program Akademia Biznesu, dzięki któremu pozostajemy cały rok w kontakcie ze środowiskiem akademickim. Organizujemy na uczelniach różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym we wszystkich dziedzinach, którymi się zajmujemy. Tego rodzaju działania przybliżają studentom specyfikę naszej pracy, jednocześnie pozwalając nam na poznanie potencjalnych pracowników.

Czy są problemy z rekrutacją?

– Raczej nie mamy problemu ze znalezieniem odpowiedniej liczby osób, które mają właściwe kwalifikacje. Czasami trzeba doszlifować podejście młodych do życia i pracy. Staramy się jednak pokazywać kandydatom jeszcze przed zatrudnieniem, z jakimi wymaganiami z naszej strony muszą się liczyć.

A kto może zostać menedżerem w Deloitte?

– Menedżerowie w naszej firmie pochodzą głównie z promocji wewnętrznej, ale zdarza nam się także zatrudniać ludzi z zewnątrz. Jeśli ogłaszamy nabór na jakiekolwiek stanowisko, to najpierw ogłoszenie pojawia się na firmowym intranecie. Gdy nie znajdujemy odpowiedniej osoby wśród naszej załogi, wtedy szukamy kandydata na zewnątrz.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.