Każdy, kto wie, czego chce i za wszelką cenę do tego dąży, ma szansę na sukces

- Praca w usługach pocztowych jest specyficzna i wymagająca, ale tworzenie wokół niej tylu nieprawdziwych czy nadmuchanych historii krzywdzi nie tylko naszych wieloletnich pracowników, ale wpływa też na cały rynek pracy - mówi Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Każdy, kto wie, czego chce i za wszelką cenę do tego dąży, ma szansę na sukces

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

2 kwi 2014 6:00


Podobno na pomysł swojego biznesu wpadł pan przy piwie, a w kieszeni na jego rozkręcenie miał 20 tys. zł. Dziś jest pan na 51. miejscu Listy Najbogatszych Polaków magazynu „Forbes", a pański majątek szacuje się na 475 mln zł. Jak to się robi? Jak osiąga się takie sukcesy?

Rafał Brzoska, prezes Integer.pl: Sukces może osiągnąć każdy - wystarczy mieć dobry pomysł i silną motywację. Integer.pl tworzyłem od zera, będąc na trzecim roku studiów. Byłem prezesem, handlowcem, kierowcą i roznosicielem ulotek w jednej osobie. Dziś spółka wyceniana jest przez rynek na ponad 2 mld zł.

Wszystkie kolejne biznesy, które wyrastały na bazie Integer.pl, były pomysłami autorskimi. W 2006 r. powstał InPost - pierwszy prywatny operator pocztowy. Trzy lata później narodziły się paczkomaty InPost. Nasze znakomite wyniki potwierdzają, że konsekwentnie realizowana strategia okazała się strzałem w dziesiątkę.

Czy ma pan jakieś wskazówki dla młodych - jak można rozkręcić biznes, mając niewielki kapitał na start?

- Moja recepta na sukces jest dosyć prosta. Wystarczy być ambitnym, pracowitym i konsekwentnym w działaniu oraz mieć dokładnie określony cel. Trzeba być fighterem. Moim zdaniem każdy, kto wie, czego chce i za wszelką cenę do tego dąży, ma szansę osiągnąć sukces. Nie udaje się tylko tym, którzy nie wierzą albo nie poświęcają temu celowi wystarczająco dużo czasu.

Ile osób zatrudnia obecnie Integer.pl w Polsce i jak faktycznie wyglądają warunki zatrudnienia w firmie? Dużo mówi się o karach nakładanych na pracowników za źle wypisane awizo, konieczność podpisania weksla na wypadek zgubienia przesyłki...

- Łącznie z oddziałami agencyjnymi zatrudniamy 10 tys. osób. Praca w usługach pocztowych jest specyficzna i wymagająca, ale tworzenie wokół niej tylu nieprawdziwych czy nadmuchanych historii krzywdzi nie tylko naszych wieloletnich pracowników, ale wpływa też na cały rynek pracy. Mamy wysokie bezrobocie, więc trzeba zachęcać Polaków do własnej przedsiębiorczości i nowych inicjatyw. Tymaczasem tworzy się niepotrzebne bariery i zniechęca ludzi do podejmowania wyzwań. To smutne - bo w ten sposób Polacy sami pozbawiają się możliwości tylko po to, by mieć krzyczące nagłówki.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ESA 2014-05-15 00:10:08

He he, bylam kiedys na rozmowie w tej firmie. Najgorsze doswiadczenie z rekrutacji Jakie mialam do tej pory. Szkoda ze pracownikow traktuje sie tam tak zle. Atmosfere w firmie zauwazylam od razu. Ucieklam gdzie pipers rosnie. Szczerze mowiac jak widze jak prowadza biznes takie firm, to nie moge sie doczekac jak wejdzie zagraniczna konkurencja I ich wykonczy. Bo polskie firmly nie mana pojecia o nowoczesnym zarzadzaniu, zwlaszcza kapitalem ludzkim ...

walasiewiczówny 2014-04-04 17:54:49

Facet pyta o umowy śmieciowe a Brzoska o czym innym, unika odpowiedzi. Fajny i bystry chłop, nie ma co. Każdy, kto uważa, ze ta firma działa dobrze, sprawnie i dobrze płaci, niech mi odpowie na jedno pytanie: najtańszy polecony z sądu kosztuje podatnika 4,09pln - doręczyciel dostaje z tego 40 groszy netto - gdzie jest reszta kasy, przy założeniu, ze list jest dostarczany w tej samej miejscowości, gdzie dany list został nadany ( a takich listów jest ponad 80% zapewne)? Tu mamy ciężka pracę pana Brzoski. aha - poczta polska wystawiała II awizo - w pgp oraz in post to fikcja literacka! Zatrudnijcie się, a inaczej będziecie piać! Widziałem na własne oczy i widzę dalej ten burdel i czepianie się o dekielne rzeczy, gdy podstawy, np. strona www in postu leży i kwiczy. Cały pan prezes!

Marek 2014-04-03 09:46:38

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie podejście do ludzi i biznesu. Też jestem zwolennikiem systemu premiowego. Motywuje pracowników do lepszych efektów.