PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nauka programowania w Codecool Poland z gwarancją pracy. Pracy nie będzie? Kurs za darmo

- Nie oczekujemy jednak, że kandydat wyłoży pieniądze na naukę z góry (22,5 tys. zł). Może zacząć spłacać kurs po zakończeniu nauki, kiedy już podejmie pracę. Nie musi się tym jednak zbytnio martwić, ponieważ gwarancję zatrudnienia otrzymuje od nas. Jeśli do czterech miesięcy po ukończeniu kursu nie znajdziemy dla niego miejsca pracy – nie ponosi żadnych kosztów kształcenia - mówi Jerzy Mardaus, menedżer regionalny Codecool Poland.

Nauka programowania w Codecool Poland z gwarancją pracy. Pracy nie będzie? Kurs za darmo
- Z jednej strony działamy trochę jak szkoła programowania, a z drugiej trochę jak firma headhunterska - mówi Jerzy Mardaus, menedżer regionalny Codecool Poland. (fot. mat.pras.)
REKLAMA

Codecool to dość nietypowa szkoła programowania – chociażby dlatego, że daje swoim uczniom gwarancję zatrudnienia po zakończeniu nauki, czyli po 18 miesiącach. Jeśli nie znajdzie dla nich pracy – ci nie płacą za kurs, który kosztuje niemało, bo 22,5 tys. zł To dość odważny pomysł…

Jerzy Mardaus, menedżer regionalny Codecool Poland: - Może się tak wydawać, ale nie jest to, aż tak bardzo ryzykowny pomysł. Z jednej strony działamy trochę jak szkoła programowania, a z drugiej trochę jak firma headhunterska – tyle tylko, że nie łowimy kandydatów z rynku, lecz sami ich szkolimy pod potrzeby pracodawcy. Prowadzimy swoją działalność w Krakowie, gdzie z jednej strony firmy amerykańskie, europejskie otwierają swoje centra, w których tworzą oprogramowanie i potrzebują specjalistów, a także w miejscu, gdzie jest dużo młodych osób, które nie wybrały programowania jako kierunku kształcenia, ale z różnych powodów chcą to zmienić. Nasza idea jest taka, aby niwelować braki kadrowe w IT i aby kształcić programistów pod kątem oczekiwań konkretnych firm. Jeśli firma potrzebuje pracownika wyszkolonego w danej technologii, jesteśmy w stanie tak opracować program, aby nową osobę w tym zakresie wykształcić.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

I firmy faktycznie są tym zainteresowane?

- I to bardzo. Jeszcze zanim rozpoczęliśmy działalność w Krakowie – bo firma wywodzi się z Węgier i do tej pory prowadziła szkoły tylko w Myszkolcu i Budapeszcie – i zanim znaleźliśmy lokal, mieliśmy już sporo zapytań ze strony firm o możliwość wykształcenia im pracowników.

A czy są zatem chętni do nauki programowania – 22,5 tys. to niemało…

- Zdajemy sobie sprawę, że koszt ten być może wydawać się wysoki, chociaż jak się go porówna z innymi kursami, można stwierdzić, że nie aż tak bardzo, bo zdarzają się kursy 6-tygodniowe, za które musimy zapłacić 10 tys. zł. Nie oczekujemy jednak, że kandydat wyłoży pieniądze z góry. Może zacząć spłacać kurs po zakończeniu nauki, kiedy już podejmie pracę. Nie musi się tym jednak zbytnio martwić, ponieważ gwarancję zatrudnienia otrzymuje od nas. Jeśli do czterech miesięcy po ukończeniu kursu nie znajdziemy dla niego miejsca pracy – nie ponosi żadnych kosztów kształcenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Nauka programowania w Codecool Poland z gwarancją pracy. Pracy nie będzie? Kurs za darmo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Aga z Codecool 2019-09-18 16:36:20

  Pierwszy rok naszej działalności w Polsce był dość specyficzny - badaliśmy zainteresowanie szkołami programowania, zbieraliśmy opinie na temat programu zajęć itp. Absolwenci pierwszego roku, którym nie udało nam się znaleźć pracy nie ponosili opłat. Cieszy nas natomiast fakt, że jak po pewnym czasie sprawdziliśmy ich karierę (profile na LinkedIn) to okazało się, że znaleźli pracę w IT na własną rękę. Z każdą kolejną edycją jest coraz lepiej. Współpracujemy obecnie z blisko 80 firmami partnerskimi, które przyjmują absolwentów naszej szkoły. Oczywiście w razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 • Gosia 2018-11-25 18:13:08

  Same haczyki, których młody człowiek nie jest świadomy na wstępie. Dowiaduje się na koniec kiedy to trzeba zapłacić całą kwotę i więcej jeszcze bo szansa poprawy egzaminów kosztuje a w konsekwencji przy którymś kolejnym pionek odpada z ręką w nocniku i pustą kiesą nie mówiąc już o śnie o płatnym stażu. Może komuś się uda tak dla zachęty dla następnych. No cóż, dobry sposób na biznes bo dbałość o klienta to szczegół. Wiadomo nikt nie mówi że płacąc taką fortunę chce sobie kupić papier i pracę... ale chce zdobyć wiedzę i szansę na pracę powinien mieć poniekąd zagwarantowane. Chyba że jest totalnym leniem i beztalenciem ale podobno przyjmowani sś rokujący.... w co wątpię!

 • travolta 2018-07-02 20:27:42

  Z pierwszego roku pracę znaleziono może 10 osobom na 60. Reszta owszem, znalazła sama, ale to mówienie o gwarancji pracy to bzdura.

 • Ex-codecooler 2018-05-04 10:12:32

  Owszem, Codecool miał pewne problemy ze znalezieniem pracy dla pierwszego rocznika, ale nie słyszałem, aby któryś z absolwentów się skarżył, raczej Ci którzy odpadli bo już na początku nie podołali temu trybowi nauki. Wszyscy pozostali wyszli na tym na dobre, tj znalezli pracę i to naprawdę najlepszych firmach w branży IT. Takie są fakty - można zresztą sprawdzić na Linkedin.

 • Były student 2018-04-05 20:44:32

  Umowa, jest tak skonstruowana, że jak nie zrezygnujesz w dwa miesiące to płacisz proporcjonalnie od ceny kursu. Ale cena kursu to nie jest 22500zł jak na stronie tylko 45tyś. o czym nigdzie nie ma mowy. Jak ukończysz kurs i oni nie mogą znaleźć Ci pracy na rok musisz czekać aż to zrobią( mają na to chyba 9 mc potem jak znajdą w 9 miesiącu to i tak 12 mc trzeba przepracować, bo inaczej płacisz 45 tyś w ciągu 7 dni). Jeżeli dostaniesz lepszą ofertę niż oni zaproponują czyli 4000zł brutto, Płacisz 45 tyś w ciągu 7 dni. (Dla słoików, czyli np. dla mnie sprawa wygląda wiec tak to jest 2800zł netto odjąć 1800zł raty za nędzny kurs (przy płatności ratalnej doliczamy 10%) przez 1,5 roku, minus mieszkanie ok 1000zł wiec zostaje 400zł na przeżycie, zanim ukończysz rok pracy dla nich i spłacisz ich w 1,5 roku. Cena 22500zł to promocja musisz ukończyć kurs odbyć staż i przepracować dla nich w ramach outsourcingu rok. Umowa nie podlega żadnym negocjacją, zorganizowali specjalne spotkanie z którego nic nie wyniknęło. Jedyna pomoc mentorów to "wygoogluj to sobie". I to nie jest przesada. Nic więcej nie słyszałem. Nic dziwnego, że z 30 osobowej grupy po 2 miesiącach zostało 16 osób. Reszta poszła na inne kursy. Osobiście uzyskałem pożyczkę na kurs z ministerstwa rozwoju nieoprocentowaną, z możliwością umożenia 20% gdy skończę kurs i 5% umożenia gdy znajdę prace. Nie polecam, widzę ogromną różnicę między kursem, który odbywam teraz i powoli kończę a kursem, z którym miałem do czynienia przez dwa miesiące w codecool.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA