IBM startuje w Katowicach

Najpierw zatrudnimy potrzebnych nam specjalistów. Pracujemy również nad przygotowaniem atrakcyjnego programu dla studentów, ułatwiającego późniejsze zatrudnienie w IBM – mówi Piotr Woźniak z IBM Delivery Center Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

IBM startuje w Katowicach

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Goc

8 sie 2013 7:44


Ilu pracowników firma planuje zatrudnić w Katowicach?

Piotr Woźniak, HR Manager, IBM Delivery Center Polska: W najbliższych latach planujemy stworzyć miejsca pracy dla specjalistów i inżynierów IT, architektów systemów oraz osób zajmujących się zawodowo service i project managementem.

Delivery Centre Polska w Katowicach to wieloletnia inwestycja tworząca bardzo dużo miejsc pracy. Decyzja o wyborze Katowic i regionu Górnego Śląska odzwierciedla strategię IBM realizowaną w krajach całego świata, zorientowaną na rozwój i inwestowanie w rynki o najwyższym poziomie wzrostu.

Jakich osób firma będzie poszukiwać?

- Pracowników nie tylko z kompetencjami technicznymi, ale również osoby ze znajomością języków obcych - w naszej firmie językiem komunikacji jest język angielski, jednakże bardzo cenni są dla nas pracownicy dodatkowo posługujący się francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim lub holederskim.

Oferty pracy będą skierowane przede wszystkim do młodych ludzi?

- Naszą ofertę kierujemy nie tylko do absolwentów szkół wyższych, ale również do doświadczonych specjalistów z wieloletnim stażem pracy. Doceniamy wiedzę i chęć rozwoju w środowisku międzynarodowym bez względu na wiek, płeć czy też poglądy. Tworzymy środowisko innowacyjnego rozwoju, które sprzyja ciągłemu poszerzaniu wiedzy i umiejętności.

Możemy również pochwalić się ciekawymi programami wspierającymi rozwój zawodowy kobiet, a dzięki nowoczesnej infrastrukturze, bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w procesie rekrutacji osoby niepełnosprawne.

Firma prowadzi praktyki dla studentów. Czy spośród praktykantów zostaną wyłonieni przyszli pracownicy?

- W pierwszej kolejności jesteśmy zainteresowani zatrudnieniem potrzebnych nam specjalistów. Jednakże bliska współpraca z uczelniami jest dla nas bardzo istotna, więc pracujemy również nad przygotowaniem atrakcyjnego programu dla studentów, ułatwiającego późniejsze zatrudnienie w IBM. Zwyczajowo najlepsi praktykanci zostają z nami na długie lata.

Firma planuje uruchomić program wirtualnych praktyk studenckich w chmurze. Na czym będzie on polegał?

- Są to praktyki edukacyjne organizowane wspólnie przez wybrane uczelnie i IBM. Studenci mają do dyspozycji materiały w tzw. chmurze, czyli wirtualnym środowisku IT. Dzięki temu zyskują oni dostęp do środowiska, gromadzącego szerokie zasoby wiedzy potrzebnej do realizacji danego projektu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.