PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Grywalizacja: przydatna nie tylko przy rekrutacji, ale też adaptacji pracownika

– O grywalizacji mówią wszyscy, ale niewielu ją wdraża. Prawdopodobnie wynika to z zachowawczości biznesowej większości menedżerów, co częściowo zrozumiałe ze względu na sytuację rynkową – mówi Marcin Fijoł, prezes spółki Portal HR.

Grywalizacja: przydatna nie tylko przy rekrutacji, ale też adaptacji pracownika
Adobe Stock
REKLAMA

Skąd wziął się pomysł wykorzystywania gier w procesach zarządzania ludźmi?

Marcin Fijoł, prezes spółki Portal HR: Mechanizmy znane z gier od dawna sprawdzają się w kontekście zmiany postaw ludzi, a konkretnie przekładają się na wzrost ich zaangażowania w sytuacjach, które z grami mają niewiele wspólnego. Wystarczy spojrzeć na to, co robią firmy w ramach motywowania swoich handlowców. Kto więcej sprzeda w danym okresie, ten ma wyższą pozycję w rankingu, a tym samym dostaje lepszą nagrodę czy premię.

Naszym celem było przeniesienie wybranych mechanizmów do narzędzia, jakie tworzymy, a jakim chcemy profesjonalnie wesprzeć procesy zarządzania ludźmi. Tworzymy w tym celu e-usługę na potrzeby biznesu, która przez postać gry opartej na określonej fabule i odpowiednio zaprojektowanym ciągu zdarzeń, znajdzie zastosowanie w dwóch kluczowych procesach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi: rekrutacją oraz adaptacją pracowników.

W związku z tym, że w ramach Programu operacyjnego "Innowacyjna gospodarka" pojawiła się możliwość pozyskania wsparcia ze środków unijnych na realizację naszej innowacji, nie pozostało nic innego tylko zakasać rękawy do pracy.

Dla kogo jest ten produkt?

- Kierowany jest do firm świadczących usługi związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, takimi, jak firmy headhunterskie, agencje doradztwa personalnego czy agencje pracy tymczasowej rekrutujące kandydatów do swoich baz itp., ale również bezpośrednio do działów HR. Jest wiele dużych firm, które mimo że mają wypracowane procedury rekrutacji i adaptacji, ze względu na chęć optymalizacji czasu i swoich zasobów, szukają alternatywnych metod.

Chcemy iść jednak znacznie szerzej, dlatego będziemy promować e-usługę również wśród firm sektora MŚP, które nie mają własnych zasobów HR, ani nie korzystają z usług firm specjalistycznych, tak aby wesprzeć ich w samodzielnej realizacji procesów rekrutacyjnych oraz adaptacyjnych.

Jak w takim razie wygląda gamelearning na poziomie gry rekrutacyjnej, a jak adaptacyjnej?

- Scenki sytuacyjne w grze rekrutacyjnej mają dzięki analizie decyzji podejmowanych przez gracza diagnozować określone predyspozycje zawodowe i kompetencje, dlatego zadbaliśmy o to, by były tworzone zgodnie z metodologią tworzenia narzędzi psychometrycznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grywalizacja: przydatna nie tylko przy rekrutacji, ale też adaptacji pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA