Grupa Żywiec inwestuje w ludzi, ale oczekuje od nich zaangażowania

– Menedżerowie i specjaliści to dość szczególna grupa na rynku pracy. Gdy decydują się na zmianę miejsca pracy, poszukują stabilnej firmy o silnej marce i ugruntowanej pozycji na rynku – mówi Grażyna Rzehak, dyrektor ds. personalnych w Grupie Żywiec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Żywiec inwestuje w ludzi, ale oczekuje od nich zaangażowania

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

25 cze 2014 6:24


W rankingu Antal International Grupa Żywiec została uznana za jednego z najbardziej pożądanych pracodawców z branży FMCG. Co zachęca doświadczonych menedżerów do pracy u was?

Grażyna Rzehak, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu Grupy Żywiec: Menedżerowie i specjaliści to dość szczególna grupa na rynku pracy. Są bardzo świadomi swoich kompetencji, mają duże doświadczenie i obszerną wiedzę na temat firm i branż, dlatego też mają konkretne oczekiwania wobec nowego pracodawcy. Gdy decydują się na zmianę miejsca pracy, poszukują stabilnej firmy o silnej marce i ugruntowanej pozycji na rynku. A taką firmą jest właśnie Grupa Żywiec.

Nasz wizerunek wyróżniającego się pracodawcy budujemy, opierając się na marce Grupy Żywiec. W wielu rankingach najlepszych pracodawców nasza polska marka pracodawcy skutecznie konkuruje z międzynarodowymi gigantami. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za to, co robimy na polskim rynku. Myślę, że jest to mocny wyróżnik dla nas.

Podam przykład z obszaru marketingu. Mamy najbardziej zróżnicowaną ofertę piw na rynku, a wśród naszych 34 piw większość stanowią piwa lokalne warzone w naszych 5 browarach, jak np. Żywiec, Tatra, Specjal, Leżajsk czy Warka. Wyróżnia nas możliwość pracy z lokalnymi markami od początku do końca i pełna za nie odpowiedzialność.

Grupa Żywiec stawia także na młodych. Dowodem na to są organizowane staże i praktyki. Jak one wyglądają?

– Grupa Żywiec realizuje wiele aktywności, które przygotowują młodych ludzi do przyszłej pracy zawodowej pod szyldem „Warzelnia talentów". Do pięciu naszych browarów i kilkudziesięciu regionalnych biur sprzedaży przyjmujemy osoby na praktyki studenckie, których celem jest poznanie działania i funkcjonowania firmy. W ubiegłym roku takich osób było ponad 100, w tym tylko do dziś przyjęliśmy już 40 studentów. Planujemy już następne praktyki.

Kolejny proponowany przez nas program to odpłatne praktyki letnie, które są skierowane do studentów po trzecim roku studiów. Student znajduje się pod opieką kierownika. Pracują i wykonują zadania razem. Pod koniec współpracy wystawiają sobie wzajemnie ocenę. Co roku w takich praktykach studenckich bierze udział kilkanaście osób. Ważne, że ok. 80 proc. z nich otrzymuje od Grupy Żywiec ofertę pracy po zakończeniu studiów. Zostają z nami najlepsi.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.