EEC 2016: Wielton będzie zatrudniał. Uruchomi też nowy kierunek studiów

Firma Wielton z Wielunia planuje w najbliższym czasie podwoić produkcję. Oznacza to również wzrost zatrudnienia, ale, jak przekonuje prezes firmy Mariusz Golec - w pierwszej kolejności postawi w zakładzie na automatyzację.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016: Wielton będzie zatrudniał. Uruchomi też nowy kierunek studiów

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

23 maj 2016 10:02


Wielton, największy producent naczep i przyczep w Polsce, zatrudnia obecnie 1,2 tys. W pierwszym kwartale 2016 r. osiągnął rekordowe przychody ze sprzedaży na poziomie 175 mln zł. To wzrost o 26,8 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Zysk operacyjny wyniósł natomiast 14,3 mln zł, co przełożyło się na wzrost marzy EBIT do 8,1 proc. wobec 2,6 proc. w analogicznym okresie ubiegłego roku. Natomiast skonsolidowany zysk netto sięgnął 10 mln zł wobec 2,9 mln zł w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W najbliższym czasie wieluński zakład planuje zwiększyć moce produkcyjne .

- Centrum produkcyjne w Wieluniu po wykonaniu inwestycji i osiągnięciu mocy produkcyjnych na poziomie 16 tys., na pewno będzie zatrudniało więcej ludzi niż dzisiaj – mówi Mariusz Golec, prezes Wieltona.

Nie należy się jednak spodziewać, że będzie to spektakularny wzrost zatrudnienia.

- Tutaj duże znaczenie ma technologia. Nie da się dzisiaj konkurować z największymi w Europie tylko i wyłącznie siłą roboczą, liczbą pracowników. To musi iść odwrotnie – automatyzacja procesów i robienie podobną liczbą osób coraz większej liczby produktów – dodaje.

Firma planuje również w tym roku uruchomienie nowego kierunku na Politechnice Śląskiej, który będzie dedykowany konstrukcjom naczep. Więcej dowiecie się z naszej rozmowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.