PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Droga do sukcesu bywa kręta. Są czynniki, które sprawiają, że łatwiej nią podążać

Jest trzecią osobą w Polsce i pierwszą na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, która uzyskała stopień doktora jeszcze przed ukończeniem studiów. W swojej pracy naukowej skupia się na nanocząsteczkach, które mogą zrewolucjonizować rynek leków. Na swoim koncie ma publikacje w międzynarodowych, prestiżowych czasopismach medycznych, a doświadczenie zdobywał m.in. na Uniwersytecie Cambridge, biorąc udział w projekcie Erasmus+. - Na każdy taki sukces przypada wiele porażek, odrzuconych wniosków, nieudanych eksperymentów itp. Niewątpliwe ta droga jest wyjątkowo kręta, ale moim zdaniem warto nią podążać - mówi dr Karol Steckiewicz.

Droga do sukcesu bywa kręta. Są czynniki, które sprawiają, że łatwiej nią podążać
- Na każdy taki sukces przypada wiele porażek - mówi w rozmowie z PulsHR.pl Karol Steckiewicz (fot. archiwum prywatne)
  • Karol Steckiewicz na swoim koncie ma 9 artykułów naukowych, w tym 7 opublikowanych w międzynarodowych czasopismach z listy
    filadelfijskiej, wystąpienia na konferencjach, międzynarodowe stypendia. To wszystko w wieku 26 lat.  
  • Dzięki udziałowi z projekcie Erasmus+, mógł wyjechać na brytyjski University of Cambridge. - Wyjazd zagraniczny, zwłaszcza w nauce, przynosi wiele korzyści - podkreśla.
  • - W niedalekiej przyszłości chciałbym ponownie odbyć staże zagraniczne, bo jestem świadomy ogromu nowo zdobytej wiedzy, która się z tym wiąże. Mimo to wyjazdu na stałe na razie sobie nie wyobrażam - zauważa.

Bardziej naukowiec czy lekarz? Bliższy sercu pacjent czy jednak laboratorium i praca naukowa?

dr n. med. Karol Steckiewicz: Każdy aspekt mojej pracy jest dla mnie ważny. Dzięki temu, że jestem lekarzem, naukowcem i nauczycielem, moja praca jest różnorodna i pozwala mi się spełniać na wielu polach. Nie umiem wskazać, który z tych aspektów jest najważniejszy, bo nie chciałbym rezygnować z żadnego z nich. 

Stypendia, zagraniczne wyjazdy, współprace naukowe, obrona pracy doktorskiej jeszcze podczas trwania studiów. Nie pytam, ile pracy to kosztowało, bo każdy może sobie to wyobrazić. Zapytam, ile kosztowało to wyrzeczeń?

- Działalność naukowa jest bardzo czasochłonna, nierzadko odbywa się kosztem czasu wolnego. Myślę, że największym wyrzeczeniem jest poświęcenie czasu, który mógłbym spędzić w sposób podobny do tego, jak robią to moi rówieśnicy. Oczywiście nie skarżę się na brak życia prywatnego, jednak nie da się ukryć, że cierpi ono z uwagi na okrojoną ilość czasu wolnego. Bardzo trudno jest zachować balans między pracą a życiem prywatnym. Na szczęście moi bliscy są bardzo wspierający i wyrozumiali, a ja staram się ich nie zaniedbywać.

Zobacz: Od 35 lat dają Polakom możliwość nauki za granicą. Teraz poszerzają ofertę

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Droga do sukcesu bywa kręta. Są czynniki, które sprawiają, że łatwiej nią podążać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA