×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w IT: Obiecali zatrudnić 1000 polskich informatyków z pensją do 65 tys. zł. Jak im idzie?

Najwięcej naszych klientów poszukuje specjalistów java, zwłaszcza głównych architektów z doświadczeniem, którzy zarządzają całymi projektami. Średnie zarobki naszych specjalistów wahają się między 10 a 65 tysięcy złotych miesięcznie – mówi Andy Tryba, prezes firmy Crossover.

Praca w IT: Obiecali zatrudnić 1000 polskich informatyków z pensją do 65 tys. zł. Jak im idzie?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zapowiadał pan zatrudnienie 1000 specjalistów z Polski, którzy mieli dostawać 8 tysięcy dolarów miesięcznie. Ta rekrutacja się udała?

Andy Tryba, prezes firmy Crossover: – Ciągle się rozwijamy i wspomniany tysiąc specjalistów zrekrutujemy w nieco ponad rok. Robimy to stopniowo. Rok temu zatrudniliśmy 35 specjalistów, w tym roku będzie to kolejnych ponad 200, w następnym roku – 400. W ten sposób dążymy do tysiąca fachowców zatrudnionych w Polsce.

Najwięcej naszych klientów poszukuje specjalistów java, zwłaszcza głównych architektów z doświadczeniem, którzy zarządzają całymi projektami. Średnie zarobki naszych specjalistów wahają się między 10 a 65 tysięcy złotych miesięcznie.

Czy wśród zrekrutowanych pracowników nastąpiły rotacje? Czy płacąc w Polsce 8 tys. dolarów, trzeba obawiać się konkurencji?

– Właśnie dlatego tak szybko rośniemy, że ludzi cały czas przybywa, nie ma odejść.

W przypadku najbardziej utalentowanych specjalistów zawsze trzeba myśleć o konkurencji. W naszym przypadku chodzi raczej o to, by pokazać ludziom, jak pracujemy. Pokazać, że jest to coś nowego, praca zdalna. Czasami trudno jest przekonać specjalistów, by opuścili ciepłe posady i spróbowali czegoś nowego, w nowym systemie, na swoich zasadach. Dla nas raczej to jest największe wyzwanie, choć o konkurencji także pamiętamy.

Czy w trakcie rekrutacji sprawdziły się pana słowa o spektakularnym potencjale polskich specjalistów?

– Niedawno rozpoczęliśmy pracę nad nowym projektem RideAustin, który jest podobny do Ubera. To bardzo kompleksowy biznes od strony technicznej, mam na myśli obsługę aplikacji, serwerów, GPS-ów. Główny architekt, czyli najważniejsza osoba w tym projekcie, pochodzi z Polski. Jestem bardzo zadowolony z współpracy z tym człowiekiem, jest bardzo utalentowany.

Jeżeli chodzi o potencjał polskich specjalistów, to pierwsze wyniki są bardzo dobre i obiecujące. Jednak nadal jest za wcześnie na wyciąganie twardych wniosków. 

Kiedy porówna pan specjalistów z dziedziny informatyki i finansów w Polsce i w innych miejscach świata, jakie widać różnice?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w IT: Obiecali zatrudnić 1000 polskich informatyków z pensją do 65 tys. zł. Jak im idzie?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA