PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zwolniony z pracy ratownik medyczny zebrał przez internet 10 tys. dolarów pomocy

Białoruski ratownik medyczny, zwolniony z pracy za udział w spotkaniu z opozycyjnym blogerem Siarhiejem Cichanouskim, poprosił przez internet o pomoc finansową. Właśnie zamknął swój rachunek na platformie crowdfundingowej, bo zebrał „zbyt dużo” pieniędzy - równowartość 10 tys. USD.

Zwolniony z pracy ratownik medyczny zebrał przez internet 10 tys. dolarów pomocy
Zwolniony ratownik chciał zebrać ok. 1000 dolarów), a zgromadził dziesięć razy więcej. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

"Zamykamy rachunek, bo suma jest już nieprzyzwoicie wysoka, a ludzie ciągle wpłacają pieniądze" - napisał ratownik Paweł Palejczyk, którego historię relacjonuje Radio Swaboda. Mężczyzna planował zebrać 2 tys. rubli (ok. 1000 dolarów), a zgromadził dziesięć razy więcej.

Palejczyk pracował w pogotowiu ratunkowym w Lidzie. W czerwcu pracodawca nie przedłużył z nim umowy. W maju mężczyzna odbył w maju karę siedmiu dób aresztu za "udział w nielegalnej akcji". Karę otrzymał za to, że 22 kwietnia wziął udział w spotkaniu z wideoblogerem Cichanouskim i udzielił mu wywiadu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według Palejczyka zwolnienie z pracy mogło być związane z tym, że wystąpił w nagraniu Cichanouskiego i trafił za to do aresztu. Cichanouski to popularny wideobloger i aktywista, autor programu "Kraj do życia". Za organizowanie i emitowanie na YouTube spotkań z Białorusinami, w czasie których opowiadali oni o swoich problemach, otrzymał w sumie kilka kar aresztu.

Obecnie wideobloger również siedzi w areszcie, ponieważ wszczęto wobec niego sprawę karną za organizację działań naruszających porządek publiczny, a także za rzekomą napaść na milicjanta. Cichanouski został zatrzymany w Grodnie podczas pikiety wyborczej jego małżonki Swiatłany, potencjalnej kandydatki w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zwolniony z pracy ratownik medyczny zebrał przez internet 10 tys. dolarów pomocy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA