×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

ZUS wprowadził ważny obowiązek. Teraz eksperci wyjaśnią wątpliwości

  • Autor: PAP/awi
  • 1 lut 2023 8:57

Eksperci oddziału ZUS w Jaśle na Podkarpaciu w środę będą dyżurować pod telefonem i odpowiadać na pytania dotyczące Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, aplikacji mZUS oraz mLegitymacji.

ZUS wprowadził ważny obowiązek. Teraz eksperci wyjaśnią wątpliwości
Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania dotyczące Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, aplikacji mZUS oraz mLegitymacji (fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformował rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim Wojciech Dyląg, podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat m.in. PUE dla płatników składek.

"Od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma obowiązek posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Konto na PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie" - przypomniał.

Każdy płatnik składek musi mieć aktywny profil na PUE ZUS

Jak dodał rzecznik, eksperci odpowiedzą na pytania, m.in. jak założyć konto PUE ZUS, jak przeglądać informacje znajdujące się na koncie PUE ZUS i jak znaleźć informacje o należnych do opłacenia składkach.

W czasie środowego dyżury będzie można dowiedzieć się również o tym, jak zainstalować i uwierzytelnić aplikację mZUS. Jak powiedział Dyląg, aplikacja jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+.

Eksperci będą też odpowiadać na pytania dotyczące mLegitymacji

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ZUS wprowadził ważny obowiązek. Teraz eksperci wyjaśnią wątpliwości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA