×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

ZUS w Dzień Matki informuje, jak bardzo wspiera matki, ojców i rodziny

 • Autor: PAP/JP
 • 26 maj 2023 17:33

Zasiłek macierzyński czy świadczenia dla rodzin – to tylko niektóre formy wsparcia udzielanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Każdego roku matki, ojcowie i dzieci w całej Polsce otrzymują łącznie wiele miliardów złotych - przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

ZUS w Dzień Matki informuje, jak bardzo wspiera matki, ojców i rodziny
Prezes ZUS-u Gertruda Uścińska (fot. ZUS)
REKLAMA
 • "Mnogość dostępnych form wsparcia i przesłanek uprawniających do skorzystania z nich uświadamia nam, jak wielkim wyzwaniem jest posiadanie dzieci we współczesnym świecie" - powiedziała Gertruda Uścińska.
 • "ZUS realizuje wiele zadań polegających na udzielaniu wsparcia, wypłacie świadczeń adresowanych do rodziców. Każdego roku matki, ojcowie i dzieci w całej Polsce otrzymują łącznie wiele miliardów złotych" - podkreśliła.
 • ZUS zajmuje się obsługą świadczeń na rzecz rodzin, czyli świadczenia wychowawczego Rodzina 500+, programu Dobry Start 300+, rodzinnego kapitału opiekuńczego oraz dofinansowania żłobkowego.

"W tym szczególnym dniu - Dniu Matki - warto przypominać, że polskie państwo ustanowiło bogaty wachlarz uprawnień socjalnych dla obywateli znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych, takich jak urodzenie lub przysposobienie dziecka, przebywanie na urlopach związanych z rodzicielstwem, wychowywanie dzieci, rezygnacja z działalności zarobkowej w celu sprawowania opieki nad dzieckiem" - powiedziała prezes Uścińska.

"Mnogość dostępnych form wsparcia i przesłanek uprawniających do skorzystania z nich uświadamia nam, jak wielkim wyzwaniem jest posiadanie dzieci we współczesnym świecie" - dodała profesor.

"Każdego roku matki, ojcowie i dzieci w całej Polsce otrzymują łącznie wiele miliardów złotych"

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: ZUS w Dzień Matki informuje, jak bardzo wspiera matki, ojców i rodziny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Beata 2023-05-27 00:22:17

  Łaskę robią... Skoro pobierają składki, to ich obowiązkiem jest wypłacać zasiłki. Tymczasem w naszym kraju nawet z tak prostą zależnością jest problem. O tym mitycznym wsparciu matek przez ZUS niech się wypowiedzą te wszystkie kobiety, które wytoczyły ZUSowi procesy sądowe.

 • zusik 2023-05-26 20:53:15

  to ja bardzo dziękuję za to wsparcie w imieniu swoim jako ojciec, jak i całej rodziny tym bardziej że od trzech lat organ rentowy odmawia mi przyznania należnego świadczenia rehabilitacyjnego co sprawiło pozbawienie mnie wszelkich świadczeń a co za tym idzie prawa do zdrowia oraz wszelkich świadczeń ... no ale cóż ... kiełbasa przedwyborcza musi się grillować...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA