PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

ZUS umorzył 325 mln złotych składek firmom i samozatrudnionym

  • Autor: PAP/RAF
  • 2 paź 2021 10:41

W ramach Tarczy Antykryzysowej opolski oddział ZUS umorzył pracodawcom, przedsiębiorcom i samozatrudnionym ponad 325 mln zł z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne - powiedział Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu.

ZUS umorzył 325 mln złotych składek firmom i samozatrudnionym
Najwięcej wniosków o zwolnienie z opłacania składek wpłynęło do nas od przedsiębiorców, którzy spełniali kryteria od pierwszej do czwartej tarczy antykryzysowej. (Fot. Unsplash/Nick Karvounis)
REKLAMA

Od kilkunastu miesięcy firmy, przedsiębiorcy i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą - przy spełnieniu konkretnych warunków - mogły być zwolnione z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczeni zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych.

Według danych ZUS w Opolu, w województwie pozytywnie rozpatrzono 120 tysięcy wniosków o ulgi. Jak powiedział Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS, w okresie od marca 2020 do września 2021 roku, ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek skorzystało średnio 97 proc. starających się o to płatników składek na Opolszczyźnie. Wartość składek, których nie musieli wpłacać płatnicy wyniosła 325,5 mln złotych.

Czytaj też: Szwed: warto rozpatrzyć projekt emerytur stażowych

- Najwięcej wniosków o zwolnienie z opłacania składek wpłynęło do nas od przedsiębiorców, którzy spełniali kryteria od pierwszej do czwartej tarczy antykryzysowej. Zwolnienia z należności dotyczyły marca, kwietnia i maja poprzedniego roku czyli czasu tuż po ogłoszeniu stanu epidemii. W tych trzech miesiącach rozpatrzyliśmy pozytywnie niemal 105 tysięcy wniosków, a wysokość umorzonych składek za ten okres to ponad 286 milionów złotych - powiedział Szczurek. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ZUS umorzył 325 mln złotych składek firmom i samozatrudnionym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA