PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

ZUS pozyska dodatkowe 100 mln zł na podwyżki dla pracowników?

  • Autor: PAP/jk
  • 19 lip 2017 12:51

Dodatkowe 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników – wynika z nieoficjalnych informacji.

ZUS pozyska dodatkowe 100 mln zł na podwyżki dla pracowników?
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska potwierdziła, że trwają prace nad zwiększeniem podwyżek. (Fot. Fotolia)
REKLAMA

• Dodatkowe 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem.

• O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

We wtorek (18 lipca) wspólnie ze związkami zawodowymi w zakładzie i z zespołem negocjacyjnym prezes zdecydowała o podziale środków i 150 zł brutto podwyżki płac z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r. dla wszystkich pracowników ZUS. Dodatkowo zdecydowano, że kwota 3,6 mln zł zostanie przeznaczona na podwyżki w segmencie IT. Porozumienie w tej sprawie nie skończyło trwającego w ZUS sporu zbiorowego, ale jest wypełnieniem jednego z postulatów. Na ten cel środki znaleziono w budżecie zakładu. Było to również 100 mln zł.

Nowa kwota oznacza, że pracownicy - jeśli takie będą wspólne uzgodnienia ze stroną związkowa - mogliby uzyskać w tym roku jeszcze kolejne 150 zł brutto miesięcznej podwyżki. Oficjalnego potwierdzenia takich informacji można się spodziewać jeszcze w środę (19 lipca).

Pytany o nową pulę 100 mln zł rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz przyznał, że prezes Uścińska stara się w Ministerstwie Finansów i resorcie rodziny o zgodę na dodatkowe środki. - Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce czeka pracowników bardzo dobra informacja, dziś jednak nie chciałbym jeszcze potwierdzać żadnej kwoty - powiedział.

Trwają prace nad podwyżkami

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska potwierdziła, że trwają prace nad zwiększeniem podwyżek. - Ale dopóki nie będzie decyzji, nie mogę nic powiedzieć. Zresztą pierwszeństwo w podaniu takiej informacji należy się prezes ZUS pani prof. Uścińskiej, która o te środki intensywnie zabiega - podkreśliła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ZUS pozyska dodatkowe 100 mln zł na podwyżki dla pracowników?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA