PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

ZUS: Coraz większe wpływy na indywidualne rachunki składkowe

W lipcu br. kwota wpłat na indywidualne rachunki składkowe w ZUS była wyższa o prawie 9 proc. niż w lipcu ubiegłego roku - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku wypływy były o prawie 10 proc. wyższe niż w tym samym okresie 2018 r.

  • Autor: PAP
  • 2 sie 2019 13:05
ZUS: Coraz większe wpływy na indywidualne rachunki składkowe
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Po siedmiu miesiącach 2019 r. w ramach e-składki do ZUS wpłynęło już ponad 163 mld zł.
  • Dla porównania, w tym samym okresie w 2018 r. wpłaty na indywidualne rachunki składkowe sięgnęły 148,6 mld zł.
  • Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska wskazuje, że wysokie wpływy składkowe to przede wszystkim zasługa bardzo dobrej kondycji polskiej gospodarki.

"To niezwykle pozytywna informacja. Wpływy na indywidualne rachunki składkowe w lipcu przekroczyły 23 mld zł i były wyższe aż o 8,9 proc. od wpływów z lipca ubiegłego roku" - podkreśla prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

"W lipcu też odnotowaliśmy rekordową liczbę płatników składek, którzy przelali składki na swoje rachunki w ZUS. W zakończonym właśnie miesiącu zaksięgowane wpłaty dotyczą 2,6 mln płatników" - dodała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po siedmiu miesiącach 2019 r. w ramach e-składki do ZUS wpłynęło już ponad 163 mld zł. Dla porównania, w tym samym okresie w 2018 r. wpłaty na indywidualne rachunki składkowe sięgnęły 148,6 mld zł. Oznacza to wzrost wpływów składkowych rok do roku o 9,8 proc. Średni miesięczny poziom wpłat w tym roku to prawie 23,3 mld zł, w ubiegłym roku natomiast - 21,2 mld zł.

ZUS podkreśla, że wpływy składkowe do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych również utrzymują się na bardzo wysokim poziomie i po czerwcu sięgnęły 100,2 mld zł. Oznacza to, że są o 9 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Prof. Uścińska wskazuje, że wysokie wpływy składkowe to przede wszystkim zasługa bardzo dobrej kondycji polskiej gospodarki.

"Jeżeli odnotowujemy wzrost zatrudnienia i wynagrodzenia to równocześnie obserwujemy wyższe wpływy na indywidualne numery rachunków składkowych i do samego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nie możemy jednak zapominać także o uszczelnieniu systemu poboru składek po wprowadzeniu przez ZUS właśnie indywidualnych numerów rachunków składkowych. Dzięki e-składce nasi przedsiębiorcy popełniają mniej błędów w przelewach, a kontrolując na bieżąco swoje wpłaty starają się też unikać zaległości" - powiedziała prezes ZUS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ZUS: Coraz większe wpływy na indywidualne rachunki składkowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA