PARTNERZY PORTALU

Zrobili ten krok i nie żałują. Dzięki temu zarabiają więcej

  • jk
  • 24 sty 2023 20:00

Jak wskazuje raport Useme “Branże freelancingu w Polsce 2022: zarobki, zlecenia i czas pracy”, w minionym roku aż 42 proc. wolnych strzelców doświadczyło zwiększenia zarobków. W których branżach wzrosty stawek zleceń były największe?

Zrobili ten krok i nie żałują. Dzięki temu zarabiają więcej
W Polsce jest już ponad 303 tys. wolnych strzelców (Fot. Christian Hume/Unsplash)
REKLAMA
  • W 2022 roku dużą zmianę można było zaobserwować w kategoriach programowanie i architektura. We wspomnianych branżach stawki wzrosły o 24 proc. w porównaniu do 2021 roku i wyniosły kolejno 3443 zł oraz 2405 zł za zlecenie.
  • Freelancerzy zajmujący się budowaniem stron internetowych, a także ich modernizacją, zarabiali o 22 proc. więcej, z kolei specjaliści tworzący platformy e-commerce zanotowali wzrost stawek o 21 proc. (odpowiednio 1616 i 1748 zł).
  • Freelancerzy związani z copywritingiem również podnieśli stawki - o 13 proc., a średnia wartość zlecenia wynosiła 996 zł - wynika z danych Useme, platformy dla freelancerów oraz zleceniodawców.

Freelancing staje się preferowanym stylem zarabiania i życia dla milionów osób na świecie. Ten sposób zarobku jest coraz częściej wybierany przez osoby chcące zapewnić sobie większą niezależność finansową. W Polsce jest już ponad 303 tys. wolnych strzelców. 

Sytuacja gospodarcza, a także wzrost popularności współpracy z wolnymi strzelcami wpłynęły na popyt i cenę za świadczone przez nich usługi.

- O tym, że prognozy dla freelancingu w Polsce są więcej niż optymistyczne, świadczy wzrost liczby wolnych strzelców o 11,4 proc. w stosunku do roku 2021. Obecnie jest to już 303 tys. osób, a praca zdalna i system hybrydowy, które w ostatnich latach stały się integralną częścią naszego życia zawodowego, okazały się wielkim krokiem naprzód w upowszechnianiu freelancingu – komentuje Przemysław Głośny, prezes Useme.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zrobili ten krok i nie żałują. Dzięki temu zarabiają więcej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA