×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zostało coraz mniej czasu na wykorzystanie Bonu Turystycznego

  • Autor: PAP/JP
  • 30 maj 2022 12:08

Z puli 4,4 mln. Bonów Turystycznych pobranych przez polskie rodziny aktywowanych zostało do tej pory około 3,4 mln. co stanowi blisko 80 proc. – powiedział w poniedziałek wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Polski Bon Turystyczny można wykorzystać do końca września bieżącego roku.

Zostało coraz mniej czasu na wykorzystanie Bonu Turystycznego
Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19 (fot. Pixabay)
REKLAMA

"Do 30 września Bon Turystyczny będzie można wykorzystać, a analizy przeprowadzone podczas nadchodzących wakacji mają wskazać, ile z nich jeszcze nie zostało wykorzystanych. Jeżeli będzie duża liczba niewykorzystanych bonów, to będziemy zastanawiali się nad przedłużeniem ich działania. Na tę chwilę bardzo nam zależy, aby do 30 września wszystkie rodziny aktywowały bon, a te które już aktywowały a nie wykorzystały, aby to uczyniły do końca września" - mówił wiceminister.

Gut-Mostowy zapowiedział, że w czerwcu Polska Organizacja Turystyczna przeprowadzi szeroko zakrojoną kampanię promocyjną, która będzie miała za zadanie przypominanie i motywowanie polskich rodziny do pobierania i wykorzystywania Polskiego Bonu Turystycznego.

"Na obecną chwilę jeszcze nie rozmawialiśmy o kolejnej puli bonów, ale będziemy starali się uruchomić kolejny program mający na celu pobudzenie krajowej turystyk" - zapowiedział Gut-Mostowy.

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Świadczeniem zostało objętych ponad 7 milionów dzieci. Na program rząd przeznaczył 4 mld. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zostało coraz mniej czasu na wykorzystanie Bonu Turystycznego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA