Znasz języki obce? Zarobisz więcej

Pracownicy, którzy deklarują biegłą znajomość angielskiego zarabiają średnio 5,7 tys. zł. miesięcznie. Umiejętności językowe rzutują na ocenę kwalifikacji pracownika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Znasz języki obce? Zarobisz więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

23 cze 2016 15:43


Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów, w których najlepsza jest znajomość języka angielskiego, informuje "Puls Biznesu", powołując się na dane EF EPI English Proficiency Index. Wyprzedzają nas kraje skandynawskie. W tyle za nami są takie kraje jak Niemcy czy Austria. A dobra znajomość angielskiego stanowi przepustkę do kariery w zagranicznych firmach - stwierdza gazeta.

Czytaj też: Work Service szuka 1,5 tys. lektorów języka angielskiego

Znajomość języka znajduje też swoje odbicie w zarobkach: Pracownicy, którzy deklarują biegłą znajomość angielskiego zarabiają średnio 5 tysięcy 700 złotych miesięcznie, podlicza "Puls Biznesu".

Umiejętności językowe rzutują na ocenę kwalifikacji pracownika. Jak zauważa Krzysztof Inglot z Work Serwice "właśnie kapitał ludzki i wykwalifikowane kadry decydują o atrakcyjności polskiego rynku w oczach zagranicznego inwestora."

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yzyyz 2016-06-23 21:38:14

Polska to chyba jedyny kraj, gdzie spokojnie można znaleźć pracę bez znajomości jęz. polskiego, za to z angielskim, czy niemieckim..