PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rekordowe zarobki w branży medycznej. Najlepsi zarobią nawet 55 tys. zł

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 9 kwi 2021 13:50

Branża medyczna w 2021 roku bije rekordy pod względem wysokości zarobków. Jak wynika z raportu Devire "Przegląd Wynagrodzeń Polska 2021" nie brakuje stanowisk, na których miesięczne zarobki sięgają nawet 55 tys. zł brutto.

Rekordowe zarobki w branży medycznej. Najlepsi zarobią nawet 55 tys. zł
Wynagrodzenie, na jakie może liczyć sales director i sales & marketing director w branży farmaceutycznej to 40 tys. zł (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Na rynku life sciences rozwój widoczny był od lat. W Polsce przybywało firm zajmujących się badaniami nad produkcją innowacyjnych leków i zaawansowanego sprzętu medycznego w obszarach biologii, technologii, proteomiki, farmacji, biomedycyny.
 • Jednak to 2020 rok przyniósł wiele zmian na rynku. W wyniku pandemii COVID-19 branża medyczna i farmaceutyczna podobnie jak inne uległa destabilizacji.
 • Firmy w zależności od portfolio produktów, zasobów i stanów magazynowych albo odnotowały szybki wzrost, albo musiały liczyć się z zatrzymaniem sprzedaży. Jak to zamieszanie przełożyło się na warunki zatrudnienia?

- W ostatnich miesiącach podniósł się poziom oczekiwań zarówno po stronie kandydatów poszukujących stabilności zatrudnienia, jak i pracodawców. Widoczna jest tendencja do zwiększania zatrudnienia przez dystrybutorów sprzętu medycznego, którzy oferują coraz wyższe pensje podstawowe. Również po stronie kandydatów obserwujemy przepływ ze stanowisk korporacyjnych u producentów sprzętu medycznego do dystrybutorów - oceniają zmiany na rynku eksperci z Devire.

Rekrutacja w branży medycznej

Zmiany na rynku pracy spowodowały, że firmy medyczne i farmaceutyczne podniosły wymagania stawiane kandydatom do pracy. Z raportu wynika, że widoczne jest zapotrzebowanie na kandydatów samodzielnych, z ukierunkowaną siecią kontaktów, dzięki której zwiększają się szanse na dotarcie do klienta docelowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wynika to z ograniczeń narzuconych branży medycznej po pandemii, takich jak np. postulat Naczelnej Rady Aptekarskiej pod hasłem „Nie dla handlowców w aptekach” zabraniający odwiedzin przedstawicielom farmaceutycznym czy zakaz wstępu dla przedstawicieli medycznych do szpitali oraz placówek medycznych. Managerowie i kadra zarządzająca zgodnie przyznają, że aż 50 proc. planowanych przez nich rekrutacji będzie dotyczyć pracowników sprzedaży o kompetencjach pozwalających odnaleźć się w nowej rzeczywistości - wyjaśnia cytowana w raporcie Anna Wysocka, principal consultant z warszawskiego oddziału Devire.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Rekordowe zarobki w branży medycznej. Najlepsi zarobią nawet 55 tys. zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jan 2021-04-11 08:31:46

  Jest to najprostszy dowód na to, jak wzrasta poziom zdrowia publicznego i jak bardzo cenne staje się zdrowie jako towar. Kiedy jednak zdrowie staje się modnym towarem, to już nie jest zdrowie, ale interes.

 • wanda 2021-04-09 16:51:37

  banda

  • Roman 2021-09-09 01:33:43

   Wanda i banda.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA