Zatrudnienie w górę, a płace? GUS podał najnowsze dane. Można się zdziwić

Jak podał w środę (16 września) Główny Urząd Statystyczny, w sierpniu zatrudnienie wzrosło w Polsce o 1 proc., a płace o 3,4 proc. – w stosunku do ubiegłego roku. W porównaniu jednak do lipca, okazuje się, że zarobki Polaków w sierpniu spadły.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zatrudnienie w górę, a płace? GUS podał najnowsze dane. Można się zdziwić

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

16 wrz 2015 14:51


Według danych GUS, w sierpniu zarabialiśmy średnio 4025 zł, podczas gdy jeszcze w lipcu średnie miesięczne wynagrodzenie wynosiło 4095 zł. Lepiej niż w sierpniu było nawet w czerwcu, kiedy przeciętne wynagrodzenie Kowalskiego wynosiło 4039,70 zł.

Czytaj też: Od stycznia wzrośnie płaca minimalna. O ile?

Jeśli chodzi o zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw, GUS odnotował w sierpniu wzrost o 1 proc. w stosunku do ubiegłego roku – wyniosło ono 5 588 400 osób.

Nic nie wskazuje, aby skłonność przedsiębiorców do zwiększania zatrudnienia miała w najbliższym czasie się zmniejszyć. Jak wynika chociażby z kwartalnego badania "Plany pracodawców" Randstad, 33 proc. ankierowanych firm deklaruje, że chce zatrudnić więcej pracowników w okresie kolejnego półrocza.

To najwyższy poziom deklaracji w 6-letniej historii badania. Pracodawcy są też bardziej skorzy do dawania podwyżek. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
GUS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.