PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zarząd Tauron Wydobycie stawia pracownikom warunki. Dojdzie do porozumienia?

  • Autor: PAP/KDS
  • 15 lip 2019 15:22

Ciąg dalszy sporu w kopalni Janina w Libiążu. - Podstawą prowadzenia rozmów na wszystkie zgłoszone przez załogę tematy jest kontynuowanie pracy przez wszystkich pracowników zakładów spółki - oświadczył w poniedziałek (15 lipca) zarząd firmy Tauron Wydobycie po spotkaniu z przedstawicielami załogi, podnoszącymi m.in. kwestie płacowe.

Zarząd Tauron Wydobycie stawia pracownikom warunki. Dojdzie do porozumienia?
Pracownicy zgłosili m.in. żądania płacowe, wyrażali też obawy o przyszłość przynoszącej straty kopalni Janina. (fot. PTWP)
REKLAMA
  • W miniony piątek górnicy z należącej do spółki Tauron Wydobycie kopalni Janina w Libiążu (Małopolskie) anonimowo przekazywali mediom informacje, że tego dnia poranna zmiana nie zjechała na dół do pracy.
  • Spółka nie potwierdziła informacji o strajku; jej przedstawiciele podali natomiast, że w kopalni doszło do spotkania ze stroną społeczną - uczestniczyli w nim m.in. górnicy, którzy w tym dniu nie pracowali, bo mieli wolny dzień.
  • Pracownicy zgłosili m.in. żądania płacowe, wyrażali też obawy o przyszłość przynoszącej straty kopalni Janina.

W poniedziałek (15 lipca) rozmowy z przedstawicielami załogi i związków zawodowych wszystkich trzech zakładów należących do Tauron Wydobycie (Janina, Brzeszcze i Sobieski) były kontynuowane w siedzibie firmy w Jaworznie.

- Dzisiejsze rozmowy były wynikiem piątkowego spotkania otwartego z załogą w zakładzie górniczym Janina. Podczas spotkania zarząd Tauron Wydobycie przypomniał o aktualnej sytuacji finansowej zakładu, a także omówione zostały zgłoszone przez stronę społeczną sprawy pracownicze, w tym kwestie płacowe. Zarząd poinformował, że podstawą prowadzenia rozmów na wszystkie zgłoszone przez załogę tematy jest kontynuowanie pracy przez wszystkich pracowników zakładów spółki - oświadczył po poniedziałkowym spotkaniu rzecznik Tauron Wydobycie Daniel Iwan.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: Barbórka 2018: Zarobki w górnictwie niczym w IT. To druga najlepiej opłacana branża w Polsce

W odniesieniu do zgłoszonego przez załogę tematu płacowego, zarząd przypomniał, że w grupie Tauron kwestię tę regulują zapisy porozumienia płacowego wypracowane na poziomie Rady Społecznej Grupy Tauron. Porozumienie to jest realizowane, a kolejne rozmowy na temat weryfikacji wynagrodzeń zasadniczych w grupie mają rozpocząć się we wrześniu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zarząd Tauron Wydobycie stawia pracownikom warunki. Dojdzie do porozumienia?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA