Zarobków w ZUS ciąg dalszy. Pora na lekarzy

W skład kadry medycznej zatrudnionej w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wchodzą lekarze orzecznicy oraz członkowie komisji lekarskich. Niektórzy z nich zarabiają nawet kilkanaście tysięcy złotych na miesiąc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarobków w ZUS ciąg dalszy. Pora na lekarzy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 lip 2014 8:46


Niedawno podwaliśmy, jak wyglądają zarobki kierowników i dyrektorów w ZUS.Teraz pora na lekarzy. Z ustaleń firmy Sedlak&Sedlak wynika, że stanowisko naczelnego lekarza w ZUS gwarantuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Jednak maksymalna pensja na tym stanowisku dochodzi nawet do 16 tys. zł brutto bez dodatków.

Zadaniem pracujących w ZUS lekarzy jest przede wszystkim orzekanie o niezdolności do pracy. Najwyższe maksymalne wynagrodzenie może otrzymywać wspomniany naczelny lekarz ZUS.

Niewiele niższe wynagrodzenie przewidziane jest dla głównego lekarza orzecznika oddziału Zakładu - mieści się ono w przedziale 4 tys. do 13 tys. zł. Natomiast faktyczna średnia pensja zasadnicza dla tego stanowiska wynosi 8 992 zł.

Lekarze: inspektor nadzoru orzecznictwa lekarskiego, orzecznik oddziału oraz członek komisji lekarskiej zarabiają przeciętnie 6 226 zł, jednakże maksymalne wynagrodzenie może osiągnąć pułap nawet 10 tys. zł. Lekarze niewchodzący w skład komisji lekarskiej zarabiają średnio 5 730 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.