Zarobki w telekomunikacji. Sprawdźcie, w których regionach płacą najwięcej

Telekomunikacja była w 2014 r. jedną z najwyżej opłacanych branż. Ile zarabiali jej pracownicy? W których regionach najmniej, a w których najwięcej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarobki w telekomunikacji. Sprawdźcie, w których regionach płacą najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

26 mar 2015 15:22


Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak, pracownicy zatrudnieni w telekomunikacji przeciętnie 5,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Co czwarty pracownik zatrudniony w telekomunikacji zarabiał powyżej 9 tys. zł brutto miesięcznie. Z kolei najniżej opłacane 25 proc. pracowników branży zarabiało mniej niż 3 206 zł brutto miesięcznie.

Wysokie zarobki w telekomunikacji w ubiegłym roku otrzymywali pracownicy zatrudnieni na stanowisku inżyniera oprogramowania – 8 300 zł oraz administratora systemów IT – 7 050 zł.

Natomiast administrator sieci informatycznych, który przeciętnie zarabiał 4 900 zł, otrzymywał ponad dwa razy większe wynagrodzenie od konsultanta call center pracującego w branży telekomunikacyjnej.

Biorąc pod uwagę największe miasta w Polsce, najwyższe pensje otrzymywali mieszkańcy Warszawy i Wrocławia. W pozostałych miastach przeciętne wynagrodzenia były znacznie niższe, nie przekraczały 6 tys. zł. Najmniej zarabiali zatrudnieni w Rzeszowie – 4 tys. zł oraz w Szczecinie – 3 860 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.