PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zarobki w IT: Tworzenie aplikacji i programowanie. Ile wynoszą pensje?

Ciekawych wniosków dostarcza ostatni raport płacowy AG Test HR Jesień 2016 na temat wynagrodzeń w IT. Okazuje się, że w przypadku wielu stanowisk, wynagrodzenia nie są już tak atrakcyjne, jak jeszcze wiosną ubiegłego roku.

Zarobki w IT: Tworzenie aplikacji i programowanie. Ile wynoszą pensje?
Ile zarobi programista Java,.net, Android albo iOS? (fot. pixabay)
REKLAMA

Jak wynika z najnowszego raportu płacowego AG Test HR Jesień 2016, spośród wszystkich osób zatrudnionych w działach IT zajmujących się tworzeniem aplikacji, zarobki dyrektorów ds. tworzenia aplikacji, którzy odpowiadają za całościowe zarządzanie obszarem tworzenia aplikacji w firmie oraz mają wpływ na strategię całej firmy, zostawiają daleko w tyle innych pracowników.

Okazuje się, że mediana wynagrodzeń na tym stanowisku (choć niższa niż w wiosennej edycji raportu o 1720 zł brutto) wynosi 25280 zł brutto. Co czwarty dyrektor otrzymuje pensję nie większą niż 20243 zł brutto, a dla 25 proc. pensje są nie mniejsze niż 28940 zł brutto. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 24138 zł brutto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Uszczupliły się również zarobki kierowników ds. tworzenia aplikacji – o 754 zł brutto. Mediana wynagrodzeń kierowników, którzy planują, koordynują i sprawują nadzór nad działaniami związanymi z projektowaniem i rozwojem aplikacji, wynosi – wg najnowszego raportu płacowego AG Test HR – 14286 zł brutto. Co czwarty kierownik otrzymuje pensję nie większą niż 11883 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenie jest nie mniejsze niż 16998 zł brutto. Na tym stanowisku można liczyć na średnią pensję w wysokości 14500 zł brutto.

Odpowiedzialność za zarządzanie projektem informatycznym, w tym kontakt z klientem, ponosi lider zespołu ds. projektów IT. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku również jest niższa niż pół roku wcześniej – wynosi 13523 zł brutto, w porównaniu do 12500 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu. Co czwarty lider zespołu ds. projektów IT otrzymuje pensję nie większą niż 13523 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenie jest nie mniejsze niż 14831 zł brutto.

Za definiowanie i projektowanie architektury systemu i nadzór merytoryczny w pracach zespołu odpowiada architekt oprogramowania. Mediana wynagrodzeń na jego stanowisku wynosi 15151 zł brutto i jest wyższa niż wiosną, kiedy wynosiła 14294 zł brutto. Co czwarty architekt otrzymuje pensję nie większą niż 13746 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenia są nie mniejsze niż 16958 zł brutto. Średnie wynagrodzenie architekta oprogramowania to 15274 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zarobki w IT: Tworzenie aplikacji i programowanie. Ile wynoszą pensje?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA