×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zarobki w BHP: Ile zarabia specjalista ds. BHP i ochrony środowiska, a ile specjalista ds. przeciwpożarowych?

Wynagrodzenia pracowników BHP i ochrony środowiska rosną w różnym tempie, w zależności od stanowiska.

Zarobki w BHP: Ile zarabia specjalista ds. BHP i ochrony środowiska, a ile specjalista ds. przeciwpożarowych?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zarobki specjalistów z obszaru BHP i ochrony środowiska poszły delikatnie w górę – wynika z raportu płacowego „Jesień 2017” przygotowanego przez Advisory Group Test Human Resources. O 60 zł brutto wzrosła mediana wynagrodzeń specjalisty ds. BHP i ochrony środowiska. Wynosi teraz 5630 zł brutto. Z kolei średnia miesięczna pensja to 6292 zł brutto.

25 proc. zatrudnionych na tym stanowisku może liczyć na pensje nie mniejsze niż 7052 zł brutto, ale co czwarty odpowiedzialny za realizowanie operacyjnych procedur BHP i ochrony środowiska w firmie musi liczyć się z tym, że nie zarobi więcej niż 4486 zł brutto miesięcznie.

O 27 zł brutto wzrosła mediana wygrodzeń specjalisty ds. przeciwpożarowych – wynosi 5843 zł brutto. Średnia miesięczna płaca w jego przypadku to 5726 zł brutto.

25 proc. osób zajmujących się opracowywaniem standardów ochrony przeciwpożarowej oraz nadzorem nad ich przestrzeganiem zarabia więcej niż 6835 zł brutto, jednak pensje kolejnych 25 proc. nie są wyższe niż 4021 zł brutto.

Mediana wynagrodzeń specjalisty ds. ochrony środowiska wynosi 6109 zł brutto (o 51 zł brutto więcej w porównaniu do wyników wiosennej edycji badania). Średnia miesięczna pensja na tym stanowisku to 6292 zł brutto.

Pułap wynagrodzeń dla 25 proc. specjalistów w tym obszarze kończy się na 4861 zł brutto, a dla 25 proc. nie spada poniżej 7394 zł brutto.

Średnia miesięczna wypłata lidera zespołu ds. BHP i ochrony środowiska wynosi 7790 zł brutto. Natomiast mediana jego wynagrodzeń to 6674 zł brutto – wzrost o 596 zł brutto w porównaniu z wiosennymi zarobkami.

Za administrowanie zespołem ds. realizacji procedur BHP i ochrony środowiska jedna czwarta liderów otrzymuje nie więcej niż 8978 zł brutto, jednak dla kolejnych 25 proc. pułap wynagrodzeń zaczyna się od 5956 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Zarobki w BHP: Ile zarabia specjalista ds. BHP i ochrony środowiska, a ile specjalista ds. przeciwpożarowych?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Dekken 2020-05-02 10:30:56

    Nieprawda, większość ofert pracy w BHP to ile - minimum krajowe. Praca o gigantycznej wiedzy, dużej odpowiedzialności i bardzo małych zarobkach.

  • PAWEŁ 2018-12-05 20:34:06

    niemożna poprać listy firm?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA