PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zarobki szefa Microsoftu mogą zwalić z nóg. Wzrosły o 65 proc.

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 17 paź 2019 12:50

Satya Nadella jest prezesem Microsoftu. W kończącym się roku podatkowym zarobił 66 proc. więcej niż w ubiegłym. Firma zapłaciła mu 42 miliony 900 tysięcy dolarów.

Zarobki szefa Microsoftu mogą zwalić z nóg. Wzrosły o 65 proc.
Satya Nadella (fot. Bhupinder Nayyar/flickr.com/CC BY 2.0)
REKLAMA

Podsumowano rok finansowy w USA. Z nowych raportów dowiedzieliśmy się, że CEO Microsoftu Satya Nadella zarobił w minionych 12 miesiącach 42 miliony 900 tysięcy dolarów. To o 66 proc. więcej niż rok temu. Jego miesięczne wynagrodzenie wynosiło 2 miliony 300 tysięcy dolarów (rocznie 27 milionów 600 tysięcy), ale do jego zarobków trzeba doliczyć dywidendy z akcji, które posiada. To główne akcje Microsoftu.

CNN podkreśla, że Nadella jest szefem firmy od 2014 r. i odegrał kluczową rolę w zmianie jej polityki w ostatnich latach. To jego decyzją było wprowadzenie Microsoftu na rynek usług chmurowych. CNN podkreśla, że koncern pierwotnie kierowany przez Billa Gatesa ma się bardzo dobrze, co widać po płacach. Finanse firmy mają pozwolić jej odkupić za 40 miliardów dolarów jej akcje z rąk innych udziałowców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Business Insider donosząc o zarobkach Nadelli podkreśla, że jego wynagrodzenie to 249 razy tyle, co zarabiał przeciętny pracownik Microsoftu w tym samym roku.

Dla porównania inni prezesi amerykańskich firm technologicznych zarobili w podsumowanym roku finansowym: Tim Cook z Apple 15 milionów 700 tysięcy dolarów, Sundar Pichai z Google 1 milion 900 tysięcy. Warto odnotować, że Pichai odmówił wynagrodzenia za posiadane akcje Google.

Piastujący kierownicze stanowiska w koncernie z Redmond zarabiali w zakończonym roku podatkowym także sporo: Amy Hood, dyrektor finansowa zarobiła 20 milionów 300 tysięcy dolarów (wzrost wynagrodzenia o 35 proc.), Brad Smith, dyrektor do spraw prawnych 17 milionów 400 tysięcy dolarów.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zarobki szefa Microsoftu mogą zwalić z nóg. Wzrosły o 65 proc.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA