×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zarobki sięgają tu 35 tysięcy miesięcznie. Kandydaci mogą przebierać w ofertach pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • Opublikowano: 12 mar 2022 0:01

Logistyka to jedna z tych branż, która w czasie pandemii nabrała wiatru w żagle. To przełożyło się na rosnąca zapotrzebowanie na pracowników oraz ich oczekiwania. Na najwięcej atrakcyjnych ofert pracy mogą liczyć m.in. planiści, specjaliści z doświadczeniem we wdrażaniu technologii optymalizujących łańcuchy dostaw.

Zarobki sięgają tu 35 tysięcy miesięcznie. Kandydaci mogą przebierać w ofertach pracy
Dyrektor łańcucha dostaw w zakładzie produkcyjnym zarabia od 20 do 35 tys. zł brutto. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Handel online w czasie pandemii bił wszystkie możliwe rekordy. Wraz z nim wystrzeliło zapotrzebowanie na pracowników w logistyce.
  • To przekłada się na wynagrodzenia. Jak wskazują analitycy z firmy doradczej Hays Poland, sektor logistyczno-zakupowy doświadcza wzrostu wynagrodzeń.
  • Jak prezentują się widełki wynagrodzeń. Przykładowo dyrektor łańcucha dostaw w zakładzie produkcyjnym zarabia od 20 do 35 tys. zł brutto. Specjalista ds. zamówień mówiący po angielsku zarobi od 4,5 do 9 tys. zł brutto.

Z danych GUS wynika, że w 2021 roku na zrobienie zakupów przez internet zdecydowało się 61,2 proc. Polaków w wieku 16-74 lata. Z kolei z raportu firmy ExpertSender wynika, że wydatki Polaków na rzeczy kupione online rosną najszybciej w Europie. Ponad połowa wydaje już tą drogą przeszło 300 zł miesięcznie, a blisko 10 proc. powyżej 1000 zł miesięcznie.

Ten wzrost ma swoje konsekwencje na rynku pracy. Bowiem firmy logistyczne, które obsługują branżę e-commerce, odnotowały spory wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników. Potwierdzają to wnioski z "Raportu Płacowego 2022" przygotowanego przez firmę doradczą Hays Poland.

Jakie kompetencje potrzebne w logistyce

Hays Poland wskazuje, że aż 97 proc. firm logistycznych planuje w najbliższym czasie rekrutacje, przy czym 78 proc. z nic spodziewa się trudności w znalezieniu nowych pracowników. Z kolei 51 proc. specjalistów przyznaje, że rozważa zmianę pracodawcy.

Czytaj więcej: Pensje poniżej średniej to codzienność w tej branży, a pandemia dołożyła swoje

- Niedobór pracowników z określonymi umiejętnościami wpłynął na większą elastyczność pracodawców w kwestii wyboru pracownika. Chociaż w wymaganiach rekrutacyjnych firm nadal dominują kompetencje techniczne (m.in. określona wiedza systemowa czy praktyczne doświadczenie), to równie ważne są kompetencje uniwersalne, np. znajomość języka obcego. Szczególnie cenione są kompetencje analityczne, negocjacyjne, komunikacyjne czy przywódcze - wymieniają autorzy raportu płacowego.

Kogo potrzeba w logistyce

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zarobki sięgają tu 35 tysięcy miesięcznie. Kandydaci mogą przebierać w ofertach pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA