Zarobki Polaków bez tajemnic

Najlepiej zarabiają przedstawiciele władz publicznych, wyżsi urzędnicy, kierownicy i specjaliści, a także technicy. Do najlepiej wynagradzanych branż należą sektory informatyczny i bankowy oraz górnictwo i energetyka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarobki Polaków bez tajemnic

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Polityka

21 sie 2013 10:16


Tygodnik "Polityka" (pod tym linkiem) wymienia zawody, w których można liczyć na najwyższe wynagrodzenie. Najlepiej zarabiają przedstawiciele władz publicznych, wyżsi urzędnicy, kierownicy i specjaliści, a także technicy. Do najlepiej wynagradzanych branż należą sektory informatyczny i bankowy oraz górnictwo i energetyka. Na jakich stanowiskach można zarobić najwięcej? Ile trafia do kieszeni dyrektorów spółek, ile do członków zarządu firm, a ile do do portfela ich asystentów? Sprawdź w raportach płacowych "Wiosna 2013", opracowywanych przez Advisory Group TEST Human Resources. Linki do raportów poniżej. 

Branża IT: poniżej 5 tys. zł zarobki nie schodzą

Średnie zarobki dyrektorów personalnych z zarządu mocno w górę - o 20 proc. 

Nieźle. Tak zarabia się w logistyce  

Komu opłaca się pracować w administracji?  

Ile zarabia zespół badawczy w firmach? 

Jak zarabia się w marketingu? 

Ile można wyciągnąć ze sprzedaży? 

Według najnowszych badań GUS, aktywnych zawodowo jest 55,5 proc. Polaków w wieku produkcyjnym. Z tej grupy 11,9 mln osób jest pracownikami najemnymi. Pozostali to pracodawcy, w tym także samozatrudnieni.

Przeciętne wynagrodzenie podawane przez GUS wynosi 3543 zł, jednak pensję poniżej tej kwoty otrzymuje blisko 65 proc. zatrudnionych, a jedynie 10 proc. zarabia powyżej 5850 zł.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.