PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zarobki, innowacje: Ile zarabia zespół ds. badań i rozwoju?

Ile zarabia specjalista, ile lider, a ile dyrektor ds. badań i rozwoju? Dowiecie się z najnowszego badania przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources.

Zarobki, innowacje: Ile zarabia zespół ds. badań i rozwoju?
Zarobki dyrektorów ds. badań i rozwoju wynoszą średnio 18 500 zł brutto na miesiąc. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Zgodnie z badaniem „Jesień 2016” przeprowadzonym przez Advisory Group TEST Human Resources, mediana wynagrodzeń asystenta ds. badań i rozwoju utrzymuje się na podobnym poziomie co wiosną 2016 r. i wynosi 3732 zł brutto. Z kolei jego średnia pensja to 4337 zł brutto.

Co czwarty asystent, który zajmuje się prowadzeniem dokumentacji projektów, otrzymuje pensję nieprzekraczającą 3203 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenie jest nie mniejsze niż 4774 zł brutto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prowadzeniem badań oraz analiz służących opracowywaniu lub udoskonalaniu nowych produktów i technologii zajmują się w firmach specjaliści ds. badań i rozwoju. Mediana ich wynagrodzeń wynosi 5415 zł brutto (wobec 5112 zł brutto w wiosennej edycji badania). Natomiast średnia płaca na tym stanowisku to 6292 zł brutto.

Co czwarty specjalista może liczyć na pensję nie mniejszą niż 7374 zł brutto miesięcznie, ale dla 25 proc. pensja nie przekracza 4378 zł brutto.

Jesienią 2016 r. minimalnie wzrosła pensja lidera zespołu ds. badań i rozwoju. Mediana jego wynagrodzeń to 7159 zł brutto (wobec 7044 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu), a jego średnia pensja – 8349 zł brutto.

Za administrowanie podległym zespołem ds. badawczo-rozwojowych 25 proc. liderów otrzymuje nie więcej niż 6022 zł brutto, jednak kolejne 25 proc. nie dostanie mniej niż 9748 zł brutto.

W porównaniu do wyników wiosennej edycji badania, mediana wynagrodzeń kierownika ds. badań i rozwoju wzrosła o 167 zł brutto i wynosi 10 550 zł brutto. Natomiast średnia miesięczna pensja to 11 728 zł brutto. 

25 proc. osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii badawczo-rozwojowej i zarządzanie podległymi zespołami co miesiąc dostaje mniej niż 8645 zł brutto, a co czwarty zarabia więcej niż 13 426 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zarobki, innowacje: Ile zarabia zespół ds. badań i rozwoju?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA