Zarobki dyrektorów finansowych w Polsce

10, 20, a może 30 tys. miesięcznie? Sprawdźcie, ile zarabiają dyrektorzy finansowi w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarobki dyrektorów finansowych w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

22 wrz 2014 5:40


Z najnowszego raportu płacowego Advisory Group TEST HR "Wiosna 2013" wynika, że co czwarty dyrektor finansowy otrzymuje nie mniej, niż 21351 zł brutto miesięcznie, zarobki kolejnych 25 proc. nie przekraczają kwoty 14169 zł brutto. Średnia płaca na tym stanowisku wynosi 18952 zł brutto i jest o 880 zł wyższa, od podawanej jeszcze w jesiennym raporcie AG test HR.

Czytaj też: Ile zarabiają kierowcy prezesów, a ile specjaliści ds. floty samochodowej w firmie?

Tymczasem odpowiedzialny za tworzenie i nadzór nad realizacją strategii finansowej dyrektor finansowy, będący jednocześnie członkiem zarządu, otrzymuje miesięcznie średnio 24094 zł brutto (o 609 zł więcej niż jesienią). Jednak co czwarty pełniący tę funkcję i zasiadający w zarządzie dyrektor może liczyć co miesiąc na nie mniej niż 30437 zł brutto. Dla 25 proc. kwota miesięcznego wynagrodzenia nie przekracza 15681 zł brutto.

Jak twierdzi w rozmowie z Newserią Rafał Hiszpański, prezes zarządu Euler Hermes Polska, rola CFO (chief financial officer), czyli dyrektora finansowego, bardzo się zmienia i ewoluuje.

– Osoba zarządzająca finansami staje się coraz bardziej strategiczną osobą w firmie. Jako prezesi coraz częściej oczekujemy, żeby finansiści byli dla nas wsparciem w dyskusji o biznesie, o rozwoju i żeby razem z nami budowali firmę. Bardzo często to finansiści muszą znaleźć pieniądze na nowe rynki i muszą ocenić, czy to dla firmy będzie dobre przedsięwzięcie – mówi.

Czytaj też: Wyniki finansowe wymusiły zmiany na kluczowych stanowiskach w sieciach handlowych

A ile zarabiają podlegający pod dyrektorów kierownicy ds. finansowych? Z wiosennego raportu AG Test HR wynika, że średnie wynagrodzenie miesięczne kierownika odpowiedzialnego za wdrażanie strategii finansowej i zarządzanie działaniami podległych zespołów wynosi 9865 zł brutto (o 211 zł mniej niż jesienią).

Co czwarty kierownik ds. finansowych otrzymuje pensję mniejszą niż 12499 zł brutto miesięcznie, a wynagrodzenia kolejnych 25 proc. nie przekraczają 7108 zł brutto.

* Raport płacowy AG Test HR „Wiosna 2014” powstał na podstawie danych płacowych z 411 przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Eterno Vagabundo 2014-09-22 20:35:59

Należy tym DYREKTOROM Większe pensje dać, Bo jak kopną w kalendarz, To będzie skąd brać.