×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zamieszanie z wypłatą podwyżek dla nauczycieli. Minister Czarnek: to absurd

  • Autor: PAP/awi
  • 1 mar 2023 10:35

Są podstawy prawne do wypłaty nauczycielom podwyżek i wyrównania od 1 stycznia. W wielu szkołach już to się dzieje – powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Sprzeczne informacje na ten temat nazwał absurdem.

Zamieszanie z wypłatą podwyżek dla nauczycieli. Minister Czarnek: to absurd
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że nauczyciele w niektórych szkołach już dostają wyrównania (fot. PAP/Piotr Nowak)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Nauczyciele wraz z podwyżką wynagrodzeń, która obowiązuje od 1 stycznia 2023 roku, mają otrzymać wyrównanie.
  • Dodatkowe pieniądze mają trafić na ich konta w ciągu trzech miesięcy i w wielu szkołach to już się dzieje, podkreślił minister edukacji na nauki Przemysław Czarnek.
  • Szef resortu edukacji poinformował także o rozmowach, które toczą się ze związkami zawodowymi na temat stopniowego przywrócenia wcześniejszych emerytur dla nauczycieli.

Minister edukacji i nauki pytany był w środę w TVP 1 o podwyżki dla nauczycieli. Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, podpisaną w czwartek przez szefa MEiN wynagrodzenie nauczycieli wzrasta od 1 stycznia 2023 r. i wraz z podwyżką nauczyciele mają otrzymać wyrównanie. Nauczyciele są grupą zawodową, która otrzymuje wynagrodzenie zawsze na początku miesiąca.

"Są podstawy prawne do wypłaty. Już dziś nauczyciele mogą otrzymać wyrównanie od 1 stycznia i już wiem, że w wielu szkołach to się dzieje. Powoływanie się na Kartę nauczyciela, na ustęp 11., artykułu 30. - jak czytałem w niektórych komunikatach niektórych dyrektorów wydziałów oświaty w wielkich miastach - i mówienie, że w związku z tym nie wcześniej niż 3 kwietnia będzie wypłacone wynagrodzenie, jest absurdem. Przepis mówi, że "w ciągu 3 miesięcy", a nie po trzech miesiącach od wejścia w życie ustawy budżetowej" - wskazał Czarnek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zamieszanie z wypłatą podwyżek dla nauczycieli. Minister Czarnek: to absurd

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA