Zajmują się pensjami pracowników w firmie, a ile zarabiają zatrudnieni w kadrach?

Ile zarabia specjalista ds. kadr i płac, a ile jego szef? Na jakie wynagrodzenie z kolei może liczyć specjalista ds. wynagrodzeń? Poznajcie raport płacowy „Wiosna 2014” Advisory Group TEST Human Resources.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zajmują się pensjami pracowników w firmie, a ile zarabiają zatrudnieni w kadrach?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

www.raportplacowy.pl

7 paź 2014 9:34


Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR, specjaliści z działu kadr i płac zanotowali niewielki spadek (77 zł brutto) wynagrodzeń w porównaniu z poprzednim półroczem. Zarabiają średnio 4654 zł brutto. Zajmują się sprawami pracowniczymi, a także rozliczają płace poszczególnych pracowników.

Czytaj też: Ile zarabia specjalista ds. szkoleń i rozwoju, a ile jego kierownik?

Dla 25 proc. specjalistów ds. kadr i płac maksymalną wysokością wynagrodzenia jest 3445 zł brutto. Jednak kolejne 25 proc. może liczyć na więcej, czyli na zarobki przekraczające 5512 zł brutto.

Niestety większy spadek pensji odczuli ich kierownicy, którzy zarządzają zespołem zajmującym się prowadzeniem spraw pracowniczych oraz rozliczaniem płac dla poszczególnych pracowników. Ich średnia miesięczna wynosi 7441 zł brutto – o 244 zł brutto mniej niż jesienią 2013 r.

Czytaj też: Pracujesz w rekrutacji? Twój szef zarobi dwa razy więcej

Pułap wynagrodzeń dla 25 proc. kierowników ds. kadr i płac kończy się na 5155 zł brutto, a dla 25 proc. nie spada poniżej 9126 zł brutto.

Planowaniem zmian w polityce płacowej na podstawie danych rynkowych w branży HR zajmuje się specjalista ds. wynagrodzeń. 5624 zł brutto – to jego średnia miesięczna. W jego przypadku płaca wzrosła o 486 zł brutto w porównaniu z poprzednim półroczem.

Dla 25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku zarobki nie przekraczają 4158 zł brutto, ale jednocześnie co czwarty specjalista ds. wynagrodzeń może liczyć na pensję nie mniejszą niż 6551 zł brutto miesięcznie.

* Raport płacowy AG Test HR „Wiosna 2014” powstał na podstawie danych płacowych z 411 przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.