Z odprawy minister Wasiak cieszą się teraz radomskie dzieci

Odprawa nowej minister infrastruktury Marii Wasiak to potężny zastrzyk finansowy i duże zaskoczenie dla radomskiego Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Z odprawy minister Wasiak cieszą się teraz radomskie dzieci

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

29 wrz 2014 6:36


Jak informuje "Puls Biznesu", kiedy w piątek rano zadzwonił sekretariat Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, prosząc o numer konta Arki, ks. Andrzej Tuszyński czekał tylko, aż okaże się, że to żart - relacjonuje "PB".

Ale gdy o tym "kawale" zaczęła trąbić cała Polska, w stowarzyszeniu urywały się telefony, stało się jasne, że faktycznie nowa minister infrastruktury przekazała radomskiej organizacji 510 tys. zł odprawy, jaką dostała z PKP.

Czytaj też:Maria Wasiak oddała odprawę, ale nie uniknie podatku

Jej gest to dla nas zaskoczenie i potężny zastrzyk finansowy; z samego "jednego procentu" mamy rocznie 50 tys. zł, a tu naraz 10 razy więcej - cieszy się ks. Tuszyński, dodając, że choć Wasiak jest z Radomia, to nie spotkał jej osobiście.

Kapłan nie wie jeszcze na co pójdą te środki. Zdecyduje o tym dopiero zarząd stowarzyszenia - mówi.

Arka, podobnie jak ks. Tuszyński, to od 15 lat świetnie rozpoznawalna marka w mieście. Prowadzi 40 młodzieżowych klubów z zajęciami pozalekcyjnymi, 3 świetlice, stołówkę; karmi bezpłatnie 500 dzieci, funduje im stypendia, wysyła na wakacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.