Wzrosną płace pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Podwyżki płacy zasadniczej w kwocie od 166 zł do nawet 390 zł netto otrzymają 30 sierpnia i 1 września pracownicy wszystkich grup zawodowych ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wzrosną płace pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 lip 2015 13:24


Wzrost płac na uczelni zamyka realizację rządowej ustawy zakładającej w latach 2013-2015 coroczny wzrost wynagrodzeń w uczelniach publicznych.

- To trzecia, a zarazem ostatnia podwyżka płac dla naszych pracowników. Sądzę, że wszyscy powinni być nimi usatysfakcjonowani. Społeczność naszej uczelni bardzo dobrze przyjęła też fakt, że wzrost płac jest jednakowy dla poszczególnych stanowisk - podkreśla Danuta Jarosz, przewodnicząca Solidarności na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Czytaj też: Pracownicy UŚ dostaną podwyżki, ale to wciąż za mało

W tym roku na podwyżki płac dla pracowników ŚUM resort zdrowia przeznaczył ponad 14 mln 737 tys. zł, czyli o około milion złotych więcej niż w roku ubiegłym.

2 lipca uczelniane związki zawodowe podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe regulujące tegoroczny wzrost płac dla pracowników-nauczycieli oraz dla pracowników nie będących nauczycielami. Przy podziale środków kierowali się zasadą, że kwota podwyżek na poszczególnych stanowiskach musi być taka sama.

Czytaj też: Pracownicy uczelni publicznych dostaną podwyżki

Podwyżki płac o 390 zł otrzymali profesorowie zwyczajni. Profesorowie nadzwyczajni będą zarabiać więcej o 375 zł. Płace profesorów ŚUM wzrosną o 370 zł, adiunktów habilitowanych o 365 zł, a adiunktów bez habilitacji o 360 zł.

Starsi wykładowcy ze stopniem doktora otrzymają na rękę 355 zł podwyżki. Płace pracowników naukowo-technicznych, biblioteki i administracji podwyższone zostały o 290 zł. Robotnicy zatrudnieni w ŚUM dostaną wypłaty wyższe o 219 zł , a pracownicy obsługi o 166 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.