Wyższy dodatek za pracę w nocy dla pracowników centrum serwisowego Pendolino

O około 170 zł brutto wzrósł od lipca dodatek za pracę w nocy w Centrum Serwisowym dla Pendolino.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyższy dodatek za pracę w nocy dla pracowników centrum serwisowego Pendolino

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lip 2015 20:24


Wysokość dodatku uzależniona jest od stawek osobistego zaszeregowania pracowników. Podwyżka dodatku to efekt porozumienia pomiędzy pracodawcą a związkowcami z Solidarności ze spółki Alstom Konstal.

Związkowcy podkreślają, że negocjacje w sprawie wyższego dodatku nocnego były dla nich szczególnie ważne, bo spora część czasu pracy załogi Centrum Serwisowego dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej przypada na godziny nocne. - To właściwie jedyna pora na naprawy usterek i awarii w pociągach - wyjaśnia Karol Pluszczyk, przewodniczący Solidarności w spółce Alstom Konstal w Chorzowie.

Solidarności z Alstom Konstal objęła swoją działalnością centrum serwisowym dla Pendolino w kwietniu i wkrótce związkowcy przystąpili do negocjacji płacowych z pracodawcą. W czerwcu udało się wynegocjować podwyżki wynagrodzeń zasadniczych, a teraz dodatek nocny.

- Swoją systematyczną działalnością chcemy pokazać pracownikom, że warto się do nas zapisać. Obecnie w spółce do związku należy 33 osoby. Liczymy, że z czasem do Solidarności przekonamy co najmniej 50 proc. załogi - mówi Karol Pluszczyk.

We wrześniu br. związkowcy zamierzają rozpocząć kolejne negocjacje z pracodawcą. - Będziemy rozmawiać na temat następnej podwyżki dodatku nocnego. Wystąpiliśmy też do zarządu o skrócenie czasu rozliczeniowego w spółce z rocznego do trzymiesięcznego - informuje przewodniczący.

Centrum serwisowe dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej utworzone zostało na początku 2015 roku. Zakład zatrudnia blisko 100 pracowników. Spółka prowadzi serwis pociągów Pendolino, produkowanych we Włoszech przez francuski koncern Alstom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

PO 2015-08-06 12:40:51

śmieszni ludzie się znaleźli w tym pierdolniku na grochowie bez wiedzy umiejentności i zielonego pojecia o pociagach wysokich predkości . Czekam na kolejne ośmieszajace cały ten ciekawie drogi projekt wypadki awarie itp. Ale na szczęście to jeszcze nowe to sie nie psuje zabawnie sie zacznie za pare lat . Najwarzniejsze że kasa sie rozpłyneła a teraz to nikt nie mósi być zadowolony ale takie żeczy tylko w polsce

:) 2015-08-06 12:03:13

dobre