Wyższe premie produkcyjne w Yazaki Automotive

Od 1 stycznia 2016 roku w spółce Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie ze 100 do 180 zł brutto wzrośnie premia produkcyjna i będzie wynosić tyle samo, ile premia frekwencyjna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyższe premie produkcyjne w Yazaki Automotive

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 gru 2015 15:27


- To oznacza, że  wynagrodzenia pracowników spełniających kryteria potrzebne do uzyskania obu premii będą wyższe o 360 zł brutto - mówi Katarzyna Grabowska, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Kolejne negocjacje płacowe

Zapowiada, że już na początku roku Solidarność przedstawi pracodawcy nowe żądania płacowe i rozpocznie negocjacje, które powinny zostać zakończone podpisaniem porozumienia. Jeżeli tak się stanie, wejdzie ono w życie 1 lipca 2016 roku.

W najbliższych miesiącach w firmie rozpoczną się też rozmowy na temat nowych zasad naliczania premii produkcyjnej, powiązanych z efektywnością i produktywnością na poszczególnych stanowiskach.

Czytaj też: Po raz drugi w tym roku wzrosną pensje w Yazaki Automotive

- Taka premia obowiązuje we wszystkich zakładach koncernu Yazaki, ale my będziemy dążyli do tego, by reguły jej naliczania zostały dopasowane do specyfiki naszej firmy - mówi Katarzyna Grabowska.

Podkreśla, że Solidarność w Yazaki istnieje od 9 lat i od tego czasu warunki pracy i płacy w firmie cały czas się poprawiają. - W tym czasie podpisaliśmy aż osiem porozumień płacowych - dodaje.

Świąteczna premia

Dzięki porozumieniu zawartemu w 2013 roku, przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy spółki otrzymali premię w wysokości 800 zł na rękę. Ustalono wówczas, że bożonarodzeniowa premia będzie regulaminowym składnikiem wynagrodzenia.

- Od tego czasu jest wypłacana co roku. Przysługuje wszystkim osobom zatrudnionym w naszym zakładzie na dzień 30 listopada. Nie jest przy tym w żaden sposób uzależniona od stanowiska, frekwencji, stażu pracy czy wyrabianej normy - zaznacza przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie produkuje wiązki elektryczne do samochodów. Firma zatrudnia ok. 1600 pracowników. Do Solidarności należy ponad 660 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.