PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wyższa pensja kusi pracowników. Co drugi Polak dla pieniędzy zmieni pracę

  • Justyna Koc
    jk
  • 24 wrz 2019 13:08

Ponad połowa Polaków, we wszystkich grupach wiekowych, jako powód rezygnacji z pracy podaje zbyt niskie wynagrodzenie. To wynik badania Employer Brand Research realizowanego przez Randstad.

Wyższa pensja kusi pracowników. Co drugi Polak dla pieniędzy zmieni pracę
29 proc. osób w wieku 55-65 lat nie poświęci nawet niewielkiej części wynagrodzenia, by zyskać stabilność zatrudnienia. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Oprócz pieniędzy, wśród przyczyn odejścia z firmy znajdują się: brak możliwości rozwoju, uznania i nagród, zbyt długie dojazdy do miejsca pracy oraz trudność w znalezieniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym.
  • Realizacja przez pracodawców wyżej wymienionych czynników jest motywacją dla zatrudnionych do pozostania w obecnym miejscu pracy.
  • Umożliwiając podwładnym rozwój, czy dbając o odpowiednią atmosferę, możemy zatrzymać pracowników w organizacji.

60 proc. respondentów biorących udział w badaniu Randstad Employer Brand Research wskazuje, że zbyt niskie wynagrodzenie w porównaniu z płacą oferowaną przez inne firmy jest powodem decyzji o odejściu z pracy. Czynnik ten jest dominujący we wszystkich grupach wiekowych – wskazuje go 56 proc. Polaków w wieku od 18 do 24 lat, 58 proc. w wieku od 25 do 34 lat, 61 proc. osób pomiędzy 35 a 54 rokiem życia i 61 proc. respondentów, którzy mają od 55 do 65 lat.

- Wynagrodzenie pracowników to nie tylko pensja, ale premie, narzędzia motywacyjne i benefity. Przemodelowanie systemu, tak aby był bardziej przejrzysty, sprawiedliwy i powiązany z faktycznymi rezultatami pracowników, a także dostosowany do realiów panujących na rynku, może zmienić perspektywę zatrudnionych - mówi Monika Hryniszyn, dyrektor personalna w Randstad Polska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wśród pozostałych czynników, które wpływają na decyzję o zmianie miejsca pracy, znalazły się brak szans na rozwój kariery - 35 proc. badanych, nieotrzymywanie uznania bądź nagród od pracodawcy - 34 proc. respondentów, zbyt długi dojazd do pracy - 26 proc. Polaków i problem ze znalezieniem równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym - 25 proc. pracowników.

- Wprowadzenie przez pracodawców rozwiązań, które pozwolą pracownikom spełniać się zawodowo, skutkuje korzyściami dla obu stron. Firmy zyskują zaangażowanych członków organizacji, którzy pracują efektywniej, rozwijają swoje kompetencje oraz rzadziej szukają nowej pracy. Co więcej, zadowolony pracownik może stać się najlepszym ambasadorem marki pracodawcy. Pozytywna opinia członka organizacji to dużo lepsza reklama niż komunikat w mediach społecznościowych albo artykuł w prasie czy internecie - komentuje Monika Hryniszyn.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyższa pensja kusi pracowników. Co drugi Polak dla pieniędzy zmieni pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA