Wywożą śmieci, sortują je..., a ile zarabiają?

Ile wynoszą wynagrodzenia w zawodach związanych z usuwaniem nieczystości? Sprawdźcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wywożą śmieci, sortują je..., a ile zarabiają?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

19 sty 2015 8:39


Średnie wynagrodzenie w grupie zawodów związanych z usuwaniem nieczystości i segregacją odpadów wyniosło w 2012 r. 2 974 zł brutto – wynika z opublikowanego badania Głównego Urzędu Statystycznego „Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2012 roku”.

W tym samym czasie średnia płaca w gospodarce narodowej wyniosła 3 521 zł brutto. Oznacza to, że średnie wynagrodzenie osób zajmujących się usuwaniem nieczystości było o 1 009 zł niższe od przeciętnej płacy.

 

Najmniej w zestawieniu zarabiają sortowacze odpadów, ich średnie wynagrodzenie wynosi 2 292 zł brutto, mediana czyli wartość środkowa jest jeszcze niższa i wynosi 2 112 zł. Średnio o 22 zł więcej zarabiają zamiatacze. Najwyżej opłacani są ładowacze nieczystości, którzy średnio zarabiają 2 974 zł brutto, a mediana ich zarobków wynosi 2 847 zł.

Zarobki, różnią się również ze względu na miejsce wykonywanej pracy. Inaczej wyglądają w woj. pomorskim, a inaczej np. w woj. świętokrzyskim.

 

W zawodach związanych z usuwaniem nieczystości najwięcej zarabia się w województwie pomorskim (2 782 zł brutto), śląskim i podkarpackim. Najniższe średnie pensje otrzymują pracownicy ze świętokrzyskiego – wynoszą one 2 049 zł. Różnica między województwem, w którym płaci się najmniej i tym, gdzie płaci się najwięcej wynosi 732 zł.

*Materiał opracowany przez Sedlak&Sedlak

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.