PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wysokość zarobków wpływa na częstotliwość otrzymywania mandatów

Wysokość zarobków wpływa na częstotliwość otrzymywania mandatów drogowych. Tak samo jak wykształcenie. Takie wnioski płyną z analizy przeprowadzonej przez porównywarkę cen ubezpieczeń rankomat.pl.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 1 sie 2019 11:02
Wysokość zarobków wpływa na częstotliwość otrzymywania mandatów
Wyniki ankiety pokazały, że 13 proc. osób zarabiających do 3 tys. zł netto przyznało się do otrzymania w ubiegłym roku mandatu. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA

- Choć w teorii trudno znaleźć powiązanie między zarobkami a częstotliwością otrzymywania mandatów, to w praktyce częściej płacą je zamożniejsi kierowcy. Niemal co piąta osoba, która deklarowała zarobki powyżej 7 tys. zł netto dla swojego gospodarstwa domowego przyznała, że w 2018 roku zapłaciła mandat - mówi Urszula Pazio-Hrapkowicz, dyrektor operacyjny rankomat.pl.

Wyniki ankiety pokazały, że 13 proc. osób zarabiających do 3 tys. zł netto przyznało się do otrzymania w ubiegłym roku mandatu. W przedziale od 3 001 do 5 tys. zł było to 12 proc. ankietowanych. W grupie kierowców zarabiających od 5 001 do 7 tys. zł było to 11 proc. Najwięcej - aż 18 proc. ankietowanych, którzy przyznali się do otrzymania mandatu zarabiało powyżej 7 tys. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Analiza porównywarki ubezpieczeń pokazała również, że nie tylko wysokość pensji, ale również wykształcenie wpływa na częstotliwość i wysokość otrzymywanych mandatów. Do zapłacenia mandatu w 2018 r. przyznało się zaledwie 5 proc. kierowców, posiadających wykształcenie podstawowe. W pozostałych grupach odsetek był wyraźnie wyższy.

I tak w przypadku osób z wykształceniem średnim ogólnym lub zawodowym 16 proc. otrzymało mandat, 11 proc. kierowców z wykształceniem policealnym, maturalnym czy niepełnym wyższym miało okazję spotkać się bliżej z policjantami. Zaś w przypadku ankietowanych z wykształceniem wyższym takiej "przyjemności" doświadczyło 15 proc. z nich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wysokość zarobków wpływa na częstotliwość otrzymywania mandatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA