Wynagrodzenia w rządzie, podwyżki: Tyle będą zarabiać prezydent, premier i ministrowie po podwyżkach

• Do Sejmu wpłynął projekt ustawy PiS zwiększającej wynagrodzenia dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.
• Za cztery lata pensje prezydenta i premiera wyniosą ponad 30 tys. zł - wynika z wyliczeń money.pl.
• W 2020 roku kończący kadencję prezydent dostanie pensję w wysokości 31 418 zł brutto.
• W tym samym czasie premier otrzyma wynagrodzenie przekraczające 30 tys. zł.
• Minister w 2020 r. będzie zarabiał ponad 25 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wynagrodzenia w rządzie, podwyżki: Tyle będą zarabiać prezydent, premier i ministrowie po podwyżkach

PODZIEL SIĘ


Autor: Money.pl (Sebastian Ogórek, Jakub Ceglarz)/AT

20 lip 2016 9:47


Jeśli nowy projekt PiS wejdzie w życie, podwyżki dla rządzących będą coroczną normą. Za cztery lata pensje prezydenta i premiera wyniosą ponad 30 tys. zł - wynika z wyliczeń money.pl. Posłowie miesięcznie zainkasują wtedy aż 17 tys. zł. To więcej niż obecnie dostaje szef rządu. A najlepsze, że wzór wynagrodzeń jest tak skonstruowany, że każda podwyżka pensji wśród Polaków będzie skutkować co najmniej dwukrotną podwyżką dla rządzących - podaje money.pl.

Według money.pl w 2020 roku kończący kadencję prezydent Andrzej Duda dostanie pensję w wysokości 31 418 zł brutto. W tym samym czasie premier otrzyma wynagrodzenie przekraczające 30 tys. zł. To prawie dwa razy więcej niż obecnie. Minister zarobi ponad 25 tys. zł. Jego uposażenie wzrośnie o ponad 10 tys. zł.

Czytaj też: Podwyżki dla rządu są kompletnie niezrozumiałe

Wiceministrowie - tak często wymieniani jako ci najgorzej zarabiający - zamiast obecnych 11-12 tys., otrzymają 19-22 tys. zł brutto miesięcznie. Na rękę będzie to więc nawet 15 tys. zł. Na zmianach sporo zyskają parlamentarzyści. Pensja posła czy senatora wraz z dietą wyniesie 17 237 zł - podaje money.pl.

Zarobki rządzących w październiku 2016 r. według nowej ustawy (Źródło: Money.pl) Zarobki rządzących w październiku 2016 r. według nowej ustawy (Źródło: Money.pl)

W poniedziałek (18 lipca) do Sejmu wpłynął projekt ustawy PiS zwiększającej wynagrodzenia dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Choć teoretycznie nowe przepisy jedynie "uzależniają pensje od kondycji gospodarki", to w rzeczywistości jest to spora podwyżka nie tylko dla ministrów i wiceministrów, ale także dla parlamentarzystów i wielu innych urzędników. Na dodatek w kolejnych latach pensje będą rosły dalej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2016-07-20 14:49:00

Ojczyzna dojna już jest. Ale szybko ! Brawo. Wstyd i hańba!