PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wynagrodzenia w dół. Kolejny odczyt potwierdza trend

  • KDS
  • 9 sie 2022 10:31

W II kwartale 2022 roku przeciętnie wynagrodzenie wyniosło 6 156,25 zł - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). To o 79 zł mniej, niż na początku roku.

Wynagrodzenia w dół. Kolejny odczyt potwierdza trend
W II kwartale 2022 roku przeciętnie wynagrodzenie wyniosło 6 156,25 zł (fot. Unsplash/ Ralph (Ravi) Kayden)
REKLAMA

We wtorek 9 sierpnia GUS podał dane na temat przeciętnego wynagrodzenia w II kwartale 2022 roku. Wynosiło ono 6156,25 zł.

To mniej, niż w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku, gdy przeciętne wynagrodzenie wynosiło 6 235,22 zł. Różnica to 79 zł, czyli 1,3 proc. Natomiast w ujęciu rocznym wzrosło ono o 11,8 proc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Wynagrodzenia w dół. Kolejny odczyt potwierdza trend

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jarl Bischek 2022-08-13 11:53:19

    🤔 Ale za jest ogromny sukces: wojna przeciw Rosji! Ogromny sukces Polski 😂 Od lat dziewięćdziesiątych trwała narracja o ciągłym zagrożeniu ze strony Rosji i że trzeba się uniezależnić. 😱👎 I w końcu się udało. Nawet Niemcy zidiociały. 👎 Przypomnę genezę tzw. rurociągu "Przyjaźń" . Powstał on w znacznej mierze jako projekt finansowany przez Niemcy Zachodnie. I był to sukces bo tani gaz płynął pomimo wojny w Afganistanie i innych zawirowań. Ale był to czas kiedy Niemcy nie mieli tyłu idiotów, zwłaszcza wśród polityków. 😎 A jednak zidiocieli i posłuchali Polskiego ujadania 😱👎 A zwłaszcza zaczynającego się od rządów Buzka 👎 Akurat temu rządowi zawdzięczam to, że nie pozbyłem się okularów. 👎 W ramach ówczesnej służby zdrowia robiono korekcję laserową wzroku w Katowicach. Za darmo. Czekało się tylko jakieś pół roku. Wcześniej trzeba było się przygotować ten. witaminki itd. Kiedy już byłem prawie gotowy objawił się rząd Buzka i powtórzyli kasy chorych i wszystko przepadło. 👎😱 A na Rosję zaczęli ujadać tak głośno, że padła mija firma, która żyła głównie z zamówień ze wschodu 😱 No a teraz to już przechodzą w swojej głupocie samych siebie. To tak jakby cały kraj siedział w Tupolewie, a najebani generałowie wchodzili do kabiny i namawiali do lądowania we mgle.😂 Ja proponuję referendum imienne: czy jesteś za embargiem dla Rosji? Ci co są przeciw płacą za energię jak dotychczas. A ci co popierają embargo to płacą po obecnych i przyszłych cenach.👍 Myślę, że zwolenników embarga nie byłoby tak wielu bo każdy powinien płacić za swój wybór. 👍 A nie robić awantury na koszt innych 👎

  • Brrrr 2022-08-09 12:49:46

    Przecież premier Pinokio mówił, że rosną o 20% i inflacja nam nie straszna. Chyba czas „wygasić” ten zakłamany gus. Dworczyk mailem będzie podawał prawidłowa dane gospodarcze.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA