Wynagrodzenia urzędników powinny być na tym samym poziomie

Urzędnik, który otrzymuje niższe wynagrodzenie od innych pracowników, może się domagać odszkodowania od pracodawcy. Nawet jeśli zakres jego zadań jest odmienny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wynagrodzenia urzędników powinny być na tym samym poziomie

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

28 maj 2013 11:39


"Dziennik Gazeta Prawna" przytacza sprawę urzędnika, który pracując na stanowisku członka kolegium w Regionalej Izbie Obrachunkowej otrzymywał niższe wynagrodzenie zasadnicze od swoich kolegów. Różnica miała wynikać z wykształcenia - poszkodowany ukończył ekonomię, a jego współpracownicy prawo. Jak podaje dziennik, urzędnik skierował sprawę do sądu i zażądał wypłacenia 40 tys. zł odszkodowania.

W ocenie sądu, pomimo że praca powoda była gorzej oceniana niż pozostałych członków kolegium, niedopuszczalne było różnicowanie zasad ich wynagradzania.

Wprawdzie na gruncie ogólnej regulacji kodeksu pracy, takie kryteria jak jakość, wartość świadczonej pracy, rozmiar wykonywanych zadań czy też zaangażowanie pracownika pozwalają na zróżnicowanie wynagrodzenia pracowników, zasada ta nie ma zastosowania w przypadku członków kolegium Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.