PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wynagrodzenia pracowników samorządowych: Jest rozporządzenie. Będą podwyżki dla urzędników

W Dzienniku Ustaw ukazało się nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Wynagrodzenia pracowników samorządowych: Jest rozporządzenie. Będą podwyżki dla urzędników
Adobe Stock
REKLAMA

• Projekt stanowi realizację postulatów kierowanych do resortu pracy dotyczących zmiany warunków wynagradzania pracowników samorządowych.

• Rozporządzenie zakłada ujednolicenie dwóch dotychczasowych tabel z kategoriami zaszeregowania, uzupełnienie wykazu stanowisk w szczególności o zawody informatyczne oraz zmianę zasad przyznawania dodatku funkcyjnego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Opóźnienie wejścia w życie nowych kwot minimalnego wynagrodzenia to efekt zabiegów strony samorządowej, która obawiała się skutków tych podwyżek dla budżetów JST.

W Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Po siedmiu latach zamrożenia minimalnych wynagrodzeń urzędników samorządowych, najmniejsze – przysługujące szeregowym urzędnikom, bez dodatków – mają wzrosnąć z 1100 zł aż do 1700 zł.

Projekt wprowadza ujednoliconą tabelę zawierającą minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy o pracy oraz podwyższa minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Zmieniona zostaje także dotychczasowa forma ustalania stawek dodatku funkcyjnego przysługującego pracownikom zatrudnionym na podstawie wyboru i powołania - z „procentowej” na „kwotową”.

Rozporządzenie poszerza wykaz stanowisk pracy o stanowiska specjalizujące się w technologiach informacyjno-komunikacyjnych, a także stanowisko opiekuna dziennego, stanowiska fizjoterapeuty i terapeuty zajęciowego oraz ratownika medycznego.

Cały artykuł i treść rozporządzenia zobacz tutaj

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wynagrodzenia pracowników samorządowych: Jest rozporządzenie. Będą podwyżki dla urzędników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA