Wynagrodzenia: Podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb. Ile będą zarabiać?

• M.in. policja, Straż Graniczna, Państwową Straż Pożarną i Biuro Ochrony Rządu oraz służby podległe MSWiA dostaną podwyżki.
• Płace wzrosną od 1 stycznia 2017 r. i będą wyższe o 250 zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wynagrodzenia: Podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb. Ile będą zarabiać?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 paź 2016 7:55


Od 1 stycznia 2017 r. zostaną wprowadzone podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA w wysokości 250 zł - zapowiedział w Zielonej Górze szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Są one jednym z komponentów programu modernizacji służb, który ruszy z początkiem przyszłego roku.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 Zielonej Górze szef MSWiA wziął udział w odprawie podległych mu służb dotyczącej programu modernizacyjnego.

Jak powiedział, program modernizacji służb jest przygotowany. „Ustawa jest gotowa, a w projekcie budżetu, który przyjął rząd na rok 2017, są przeznaczone pieniądze na realizację tej ustawy" - dodał.

Pytany o zadania w zakresie infrastruktury i sprzętu ujęte w programie powiedział, że są one przygotowywane przez poszczególne służby.

Program jest obliczony na cztery lata, a jego wartość w tym okresie wyniesie 6,5 mld zł. Zgodnie z projektem „ustawy modernizacyjnej" w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają niemal 1,4 mld zł.

Modernizacja obejmie: Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Biuro Ochrony Rządu. Kwoty przydzielone im w ustawie zależą od potrzeb i zadań realizowanych przez każdą z formacji.

Z całej kwoty ok. 610 mln zł będzie przeznaczonych na podwyżki, które obejmą ok. 150 tys. funkcjonariuszy i ok. 30 tys. pracowników cywilnych.

Ustawa zakłada także realizację nowych inwestycji i zakupów. Szczególny nacisk położono na wyposażenie funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Barbara 2016-11-04 18:16:30

TYM KTÓRZY DUŻO ZARABIAJĄ TYM JESZCZE DODADZĄ PISIORY Z NASZYCH PODATKÓW.