PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wynagrodzenia piłkarzy: Ronaldo, Messi, Neymar i Lewandowski wśród najlepiej zarabiających

Łączne zarobki dziesięciu najlepiej wynagradzanych piłkarzy oszacowano na 585 milionów dolarów (równowartość ok. pół miliarda euro). Na podium znajdują się Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Neymar. W zestawieniu znalazł się także Robert Lewandowski.

  • Autor: AT
  • 18 sty 2022 12:15
Wynagrodzenia piłkarzy: Ronaldo, Messi, Neymar i Lewandowski wśród najlepiej zarabiających
Ronaldo, Messi, Neymar i Lewandowski znaleźli się w zestawieniu piłkarzy którzy zarabiają najwięcej (Cristiano Ronaldo, fot. PAP/PA/Andrew Yates)
REKLAMA
  • 585 milionów dolarów (równowartość ok. pół miliarda euro) - takie wynagrodzenie dostaje łącznie dziesięciu najlepiej zarabiających piłkarzy.
  • Na konto Cristiano Ronaldo z Manchester United w sezonie 2021/2022 wpłynie 125 milionów dolarów. Drugie miejsce należy do Leo Messi, który zarobi rocznie 110 milionów dolarów.
  • Na trzecim miejscu wśród najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie jest Neymar - dostanie 95 milionów dolarów. W dziesiątce - na szóstym miejscu - znalazł się także Robert Lewandowski, którego zarobki wyniosą 35 mln zł.

Dziesięciu najlepiej opłacanych piłkarzy zarobi łącznie 585 milionów dolarów. Na wynagrodzenia piłkarzy składają się nie tylko gratyfikacje za grę w klubie i bonusy od transferów, ale również dochody z tytułu praw do wizerunku, wykorzystywanego w kampaniach reklamowych - wynika z raportu magazynu "Forbes", który stworzył ranking najlepiej zarabiających piłkarzy.

Zarobki Cristiano Ronaldo

Na pierwszym miejscu w zestawieniu "Forbes" znajduje się Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Manchester United. Na jego konto w sezonie 2021/2022 wpłynie 125 milionów dolarów. Ponad połowa (70 mln dolarów) to kwota zarobiona na boisku, reszta to wpływy z reklam.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA/PETER POWELL)
Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA/PETER POWELL)

Zarobki Leo Messi

Drugie miejsce należy do Leo Messi, który zarobi rocznie 110 milionów dolarów - pisze "Forbes". Dostaje on co prawda większą pensję od Cristiano Ronaldo, bo 75 milionów dolarów, ale z kontraktów reklamowych otrzymuje kwotę o 20 milionów mniejszą niż Portugalczyk.

Leo Messi (fot. PAP/Panoramic/Federico Pestellini)
Leo Messi (fot. PAP/Panoramic/Federico Pestellini)

Zarobki Neymara

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wynagrodzenia piłkarzy: Ronaldo, Messi, Neymar i Lewandowski wśród najlepiej zarabiających

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA