Wyliczyli ile trzeba zaoferować menedżerowi HR

Raport Płacowy Antal 2014 wskazuje, że aby pozyskać najlepszych specjalistów i menedżerów średnio pracodawcy w 2013 roku oferowali im 10 tys. zł. brutto miesięcznie. W obszarze HR stawka była ta średnio 3 tys. zł niższa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyliczyli ile trzeba zaoferować menedżerowi HR

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 kwi 2014 13:22


Raport płacowy Antal prezentuje wynagrodzenia oferowane pożądanym przez pracodawców specjalistom i menedżerom w Polsce w 2013 roku. Mowa tu o pracownikach, którzy podjęli pracę w 2013 roku w renomowanych firmach, mają minimum 2 lata doświadczenia zawodowego, mogą pochwalić się wieloma sukcesami zawodowymi i świetną znajomością rynku, na którym działają. Średnie wynagrodzenie proponowane im w 2014 roku wyniosło 10 021 zł brutto miesięcznie. W obszarze HR wyniosło 7076 zł brutto miesięcznie.

- Na wynagrodzenie kandydata z obszaru HR wpływ ma doświadczenie zawodowe w dużych międzynarodowych organizacjach, posiadających rozbudowane działy personalne oraz w pełni ukształtowaną politykę personalną. Zazwyczaj organizacje te są bardzo innowacyjne i świadome funkcji HR w firmie, a co tym idzie stosują różnorodne narzędzia i rozwiązanie HR'owe. Kandydat pochodzący z takiej organizacji ma możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy i zaimplementowania jej u nowego pracodawcy. Jego oczekiwania finansowe są adekwatne do posiadanego doświadczenia zawodowego i zazwyczaj są większe niż mediana na rynku z danego obszaru - komentuje Marta Tobiasz, starsza konsultantka Antal HR Admin.

Porównując obszary zawodowe najwyższe oferty otrzymywała kadra zarządzająca (15 885 zł), prawnicy (10 492 zł) oraz specjaliści i menedżerowie sprzedaży (10 156 zł). Najniższe średnie zostały odnotowane w sektorze SSC/BPO (5 200 zł) i administracji (6 196 zł).

- Na atrakcyjność danego kandydata, oprócz licznego i różnorodnego zakresu obowiązków, w bardzo dużym stopniu wpływają odniesione sukcesy zawodowe w danym obszarze. Mierzalne dowody w postaci: zdobycia dla danej organizacji atrakcyjnych talentów z unikatowymi kompetencjami, zwrotów z poniesionych kosztów na inwestycje w rozwój i szkolenia pracowników, zwiększenie retencji oraz zmniejszenie rotacji pracowników, a także zoptymalizowanie kosztów w postaci przeprowadzenia restrukturyzacji, czy outsourcing pewnych struktur są podstawą świadczącą o tym, że kandydat będzie wartością dodaną dla organizacji, co będzie stanowiło argument za wyższym wynagrodzeniem - dodaje Marta Tobiasz, starsza konsultantka Antal HR Admin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.